Στη Β’ Εθνική ο Σταυρός!

Επιστρέφει στη Β’ Εθνική Κατηγορία η γυναικεία ομάδα του Σταυρού Καλυθιών! Κέρδισε στο μπαράζ ανόδου στον Πειραιά την «Βασίλισσα Θράκη» με 6 – 5 στα πέναλτι και έτσι πανάξια κέρδισε το εισιτήριο της ανόδου. Το παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Μελισσουργού Ρέντη ήταν πολύ καλό αλλά δυστυχώς δεν είχαν την ευκαιρία να το απολαύσουν πολλοί φίλαθλοι. Στο πρώτο ημίχρονο η Πόπη Τσικούρη του Σταυρού με ένα πολύ ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να καταλήξει στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα ανέβασε λίγο στροφές και κατάφερε να φθάσει στην ισοφάριση στο 59’ με την Στεφανίδου. Έτσι έγινε το 1 – 1 που έμελλε να είναι το σκορ της κανονικής διάρκειας αλλά και της παράτασης. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι όπου και κρίθηκε υπέρ της ομάδας του νησιού μας. Στα πέναλτι ευστόχησαν για τον Σταυρό οι Μαλλιάκα, Κιόττου, Τομάζου, Αξιώτη,Τερζοπούλου και Δολαψάκη. Για τη «Βασίλισσα Θράκης» οι: Αρβανιτίδου, Βλάχου, Στεφανίδου, Λαζαρίδου, Πολυζωΐδου.
ΣΤΑΥΡΟΣ: (Αξιώτης): Γιοχαλά, Τερζοπούλου, Κιόττου, Ζουρδή, Ντελλάκη, Παυλίδη, Μαλλιάκα, Αξιώτη, Τσικούρη, Παπαμιχαήλ, Τομάζου. Αλλαγές: Δολαψάκη, Ζωγογιάννη, Καρακούση
ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ (Κουτρουλός): Μπουρντούνη, Χατζηαντωνίου, Τσία, Αρβανιτίδου, Ναλμπάντη, Κατσαρού, Βλάχου, Λαζαρίζου Ζ., Καρακατσάνη, Πολυζωίδου, Στεφανίδου. Αλλαγές: Ποιμενίδου, Σταυρακάρα και Μπενακίδου