Με μοναδικό στόχο την πρόκριση τους στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος, οι έφηβοι του Διαγόρα «ρίχνονται» σήμερα στη μάχη της προκριματικής φάσης του πανελληνίου πρωταθλήματος, όπου θα αντιμετωπίσουν στον γ’ όμιλο το Ηράκλειο, την Έξω Παναγίτσα Χαλκίδας, τον Α.Ο. Ερμούπολης και τον Πολυκράτη Σάμου. Οι πρωταθλητές Δωδεκανήσου θα κληθούν να ξεπεράσουν κυρίως τα εμπόδια του Ηρακλείου και της Έξω Παναγίτσας Χαλκίδας, αφού θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο ότι ο Α.Ο. Ερμούπολης και ο Πολυκράτης Σάμου είναι ομάδες του χεριού του. Μάλιστα, το πρόγραμμα για την ομάδα του Γιάννη Τσακίρη είναι ιδιαίτερα ευνοϊκό, αφού σήμερα στις 17:00 ο Γ.Σ. Διαγόρας θα αντιμετωπίσει τον Πολυκράτη Σάμου, ενώ ο Α.Ο. Ερμούπολης θα παίξει στις 19:00 με την Έξω Παναγίτσα Χαλκίδας. Για τους «κυανέρυθρους» το πρόγραμμα είναι ιδιαίτερα ευνοϊκό και λογικά τα πάντα θα κριθούν την 4η και την 5η αγωνιστική.
Η αποστολή του «γηραιού» ταξίδεψε χθες το απόγευμα ακτοπλοϊκώς για τον Πειραιά και ο Γ.Σ. Διαγόρας με όπλο τους Σκλήβα, Καλλιγά και Δρόσο θέλει να τερματίσει πρώτος και να πάρει το εισιτήριο για την τελική φάση του θεσμού.
*Χθες το βράδυ επρόκειτο να αναδειχθεί ο πρωταθλητής Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. στο παιχνίδι Πανιώνιος- Ίκαρος Καλλιθέας
ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Ασπίδα Ξάνθης, Α.Σ. Καστοριάς, Π.Ο. Ν. Μουδανιών, Πιερικός/ Αρχέλαος, Αλμυρός Βόλου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ο. Σπόρτιγκ, Καλαμάτα 1980, Παλαίμων Κορίνθου, Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Α.Ε. Έξω Παναγίτσας, Ο.Α.Α. Ηράκλειο, Γ.Σ. Διαγόρας, Α.Ο. Ερμούπολης, Πολυκράτης Σάμου
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (ΣΗΜΕΡΑ):
(17:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Πολυκράτης Σάμου
(19:00): Α.Ο. Ερμούπολης- Α.Ε. Έξω Παναγίτσας
Ρεπό έχει ο Ο.Α.Α. Ηράκλειο
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(13/04):
(19:00): Α.Ε. Έξω Παναγίτσας- Ο.Α.Α. Ηράκλειο
(20:45): Πολυκράτης Σάμου- Α.Ο. Ερμούπολης
Ρεπό έχει ο Γ.Σ. Διαγόρας
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(14/04):
(17:00): Α.Ο. Ερμούπολης- Γ.Σ. Διαγόρας
(19:00): Ο.Α.Α. Ηράκλειο- Πολυκράτης Σάμου
Ρεπό έχει η Α.Ε. Έξω Παναγίτσας
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(15/04):
(15:00): Πολυκράτης Σάμου- Α.Ε. Έξω Παναγίτσας
(17:00): Γ.Σ. Διαγόρας- Ο.Α.Α. Ηράκλειο
Ρεπό έχει ο Α.Ο. Ερμούπολης
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(16/04):
(10:00): Ο.Α.Α. Ηράκλειο- Α.Ο. Ερμούπολης
(11:45): Α.Ε. Έξω Παναγίτσας- Γ.Σ. Διαγόρας
Ρεπό έχει ο Πολυκράτης Σάμου
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ(23/04):
(16:00): Νικητής Β’ ομίλου- Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.
(18:00): Άρης- Νικητής Γ’ Ομίλου
(19:30): Τελετή έναρξης
(20:00): Νικητής Α’ Ομίλου- Παναθηναϊκός
ΠΕΜΠΤΗ(24/04):
(16:00): Άρης- Νικητής Α’ Ομίλου
(18:00): Νικητής Γ’ Ομίλου- Νικητής Β’ Ομίλου
(20:00): Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.- Παναθηναϊκός
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(25/04):
(16:00): Παναθηναϊκός- Νικητής Γ’ Ομίλου
(18:00): Νικητής Α’ Ομίλου- Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.
(20:00): Νικητής Β’ Ομίλου- Άρης
ΣΑΒΒΑΤΟ(26/04):
(16:00): Άρης- Παναθηναϊκός
(18:00): Νικητής Γ’ Ομίλου- Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.
(20:00): Νικητής Α’ Ομίλου- Νικητής Β’ Ομίλου
ΚΥΡΙΑΚΗ(27/04):
(10:00): Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Ν.Α.- Άρης
(12:00): Παναθηναϊκός- Νικητής Β’ Ομίλου
(14:00): Νικητής Γ’ Ομίλου- Νικητής Α’ Ομίλου
(16:00): Απονομές

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ