“Μοιρασιά” στο “Οικονομίδειο”!

Μοιρασιά στο “Οικονομίδειο”… Ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος έμεινε στο 0-0 με τον Γ.Σ Μαρκό, στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής για τον 8ο όμιλο στα μπαράζ ανόδου, που οδηγούν στη Γ’ Εθνική. Σ’ ένα αρκετά μοιρασμένο παιχνίδι, οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό και όλα παραμένουν «ανοιχτά» για την άνοδο. Τόσο ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος όσο και η Μαρκό έχουν δύο ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια στα μπαράζ ανόδου, με τους «ερυθροκίτρινους» να παίζουν με παίκτη λιγότερο από το 65ο λεπτό λόγω της αποβολής του Τερζίου.
ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
1’: Ο Χατζησάββας έκανε κάθετη πάσα στον Παπουτσογιαννόπουλο, ο οποίος έκανε το γύρισμα στην καρδιά της άμυνας της Μαρκό, όμως οι αμυντικοί απομάκρυναν τον κίνδυνο.
10’: Πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο ματς για την Μαρκό… Πλασέ του Σαχσανίδη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μπλόκαρε ο Ανδρούτσος
18: Τεράστια ευκαιρία για τον Γ.Α.Σ. Ιάλυσος… Εκτέλεση κόρνερ του Παπουτσογιαννόπουλου, ο Ρούσσος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Καραστέργιου, που στάθηκε τυχερός.
25’: Ο Ρούσσος έκανε το γέμισμα, για τον Χατζησάββα, ο οποίος με σουτ από πλάγια θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ
32’: Ευκαιρία για τους γηπεδούχους… Ο Χατζησάββας έπαιξε κάθετα με τον Γκέζο, ο οποίος από πλάγια θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καραστέργιο
41’: Σουτ του Ιντρίζι, μπλόκαρε ο Καραστέργιος
47’: Μακρινό σουτ από τον Ρούσσο, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Καραστέργιος
48’: Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους… Ο Σαχσανίδης έκανε το γύρισμα στον Ιατρού, ο οποίος πλάσαρε, ο Ανδρούτσος βρήκε ελάχιστα τη μπάλα και ο Ρούσσος, έδιωξε με κεφαλιά σε κόρνερ πάνω στη γραμμή του τέρματος
55’: Δυνατό σουτ του Ιατρού, λίγοι άουτ η μπάλα
63: Ζήτησαν πέναλτι οι παίκτες του Γ.Σ. Μαρκό, φάουλ έδωσε ο διαιτητής
65’: Κόκκινη κάρτα στον Τερζίου για φάουλ στον Σουλελέ, με 10 θα συνεχίσει ο Γ.Α.Σ. Ιάλυσος
87’: Ο Δημητρόπουλος γύρισε τη μπάλα, ο Ανδρούτσος πρόλαβε να μαζέψει πριν φτάσει στον Σαχσανίδη
93’: Σέντρα του Ρεκλείτη, ο Χατζησάββας από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Καραστέργιου
Γ.Α.Σ. ΙΑΛΥΣΟΣ (Πέτρος Ρουτζιέρης): Ανδρούτσος, Γκέζος, Τερζίου, Θεοδοσίου, Πατσίλης, Ρεκλείτης, Ρούσσος, Παπουτσογιαννόπουλος, Μπάρδος (68’ Παγκράτης), Ιντρίζι, Χατζησάββας.
Γ.Σ. ΜΑΡΚΟ (Πέτρος Τσιγκούλης): Καραστέργιος, Δημητρόπουλος, Φλώρος, Τσίκλος, Μουσταφίδης, Παλαιοπάνος (77’ Μπικούλης), Βασιλειάδης, Γκεμίσης, Σαχσανίδης, Ιατρού (83’ Μακρίδης), Σουλελές (92’ Χατζής)