Ποσειδώνας Καρπάθου- Διαγόρας Βατίου: Δεύτερο «τρίποντο» με Βιλανούτσι

Ένα γκολ του Κρίστο- Βαγγέλι Βιλανούτσι στο 84ο λεπτό ήταν αρκετό για να οδηγήσει τον Ποσειδώνα Καρπάθου στην δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, σε βάρος του Διαγόρα Βατίου με σκορ 1-0.
Το παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής, δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, αφού στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, χωρίς φάσεις, με τις δύο να επηρεάζονται από τον ισχυρό άνεμο που έπνεε στο γήπεδο Πηγαδίων.
Στο δεύτερο ημίχρονο, το θέαμα ήταν ελαφρώς καλύτερο, με τον φιλοξενούμενο Διαγόρα Βατίου να σπαταλά δύο σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, στο 70ο και 75ο λεπτό με τους Χαρτοφύλλη και Ζωάννου.
Έξι λεπτά πριν από την ολοκλήρωση της αναμέτρησης ο Βιλανούτσι που είχε μπει αλλαγή στο 60ο λεπτό, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μαυρουδή διαμορφώνοντας το τελικό 1-0, που ανέβασε τον Ποσειδώνα στους 7 βαθμούς.
Ποσειδώνας Καρπάθου: Γαλάνης, Σπανός, Χατζημανώλης, Κεσίδης, Κούτολο, Καουκάκης Χ., Λαδένογλου ( 65ο Καουκάκης Γ.), Φασουλέτος, Τσιαβέλης, Συμεών ( 73ο Βιτώρης), Βασιλειώτης ( 60ο Βιλανούτσι).
Διαγόρας Βατίου: Μαυρουδής, Μοσχής, Καραγιάννης ( 87ο Πρέτσι), Αδάμος, Έλληνας, Ζερβός, Παναγιωτόπουλος, Ζωάννου, Χαρτοφύλλης, Κατσαρής (67ο Βασιλειάδης), Καμπούρης (60ο Χότζα).