Διπλασιάζεται η δύναμη πυρός του συνδυασμού του υποψηφίου δημάρχου Ρόδου Φώτη Χατζηδιάκου «ΡΟΔΟΣ Δύναμη Πολιτών».
Ακόμη πενήντα (50) νέοι υποψήφιοι για τις θέσεις των δημοτικών συμβούλων των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων απ’ όλες τις εκλογικές περιφέρειες του νησιού, ανακοινώθηκαν από την παράταξη του κ. Χατζηδιάκου.
Άνθρωποι με όνειρα και όραμα για τη Ρόδο και με μεγάλη διάθεση για προσφορά, χωρίς κομματικούς περιορισμούς με μοναδικό σκοπό την προσφορά στον τόπο τους.

Κατάλογος Υποψηφίων ανά Εκλογική Περιφέρεια :

Εκλογική περιφέρεια Ρόδου :
1. ΒΟΡΕΙΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ.
2. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΑΡΓΥΡΗ. ΓΙΑΤΡΟΣ – ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟΣ . πρ. ΜΕΛΟΣ ΠΕΙΘΑΡΧΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΟΔΟΥ – πρ. ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΣ ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ (ΕΠΣΔ)
3. ΚΑΡΑΝΤΖΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ. ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΙΣΤΗΣ. ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ, ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΣ “ΔΕΣ ΡΟΔΑ”
4. ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ . ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ- ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ, ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΑΚΙΝΗΤ.ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ & ΗΛΕΚΤΡ/ΚΗΣ ΔΙΑΚΥΒ/ΣΗΣ & ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΕΝΤΡΟΥ ΧΡΟΝΙΩΝ ΠΑΘΗΣΕΩΝ Ν.ΑΙΓΑΙΟΥ
5. ΚΑΣΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ . ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ. ΜΕΛΟΣ ΤΟΠΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΑΦΑΝΤΟΥ
6. ΜΑΝΤΙΚΟΣ ΚΩΣΤΑΣ-ΝΤΙΝΟΣ. ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ CBR
7. ΜΑΡΑΒΕΛΙΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του ΣΤΑΥΡΟY. ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ . ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ
8. ΝΤΟΓΚΟΥΣ ΙΜΠΡΑΗΜ του ΟΡΧΑΝ . ΟΔΗΓΟΣ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ .

Εκλογική περιφέρεια Αρχαγγέλου :
9. ΑΓΓΕΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ . ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΟΣ .
10. ΔΡΑΓΟΥΜΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ.
11. ΚΑΛΟΥΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ . ΑΚΤΙΝΟΔΙΑΓΝΩΣΤΗΣ – ΑΓΙΟΓΡΑΦΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ Τ.Κ. ΜΑΣΣΑΡΩΝ
12. ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ .
13. ΜΟΥΣΤΑΚΕΛΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΥΛΟΥ. ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ .

Εκλογική περιφέρεια Ατταβύρου :
14. ΒΟΝΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΣΑΒΒΑ. ΙΔΙΩΤΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ .
15. ΖΙΓΡΟΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ. ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΤΑΜΙΑΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΡΗΤΗΝΙΑΣ
16. ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ. ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ .
17. ΣΕΒΔΑΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ..
18. ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΗ- ΔΙΑΚΟΥΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ . ΜΕΛΟΣ ΤΚ ΚΡΗΤΗΝΙΑΣ – ΤΕΩΣ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΗΜΟΥ ΑΤΑΒΥΡΟΥ – ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΑΤΑΒΥΡΟΥ

Εκλογική περιφέρεια Αφάντου :
19. ΔΡΑΚΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ – ΜΙΧΑΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ . ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΑΝΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤ. ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ
20. ΚΑΚΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ . ΑΡΧΙΤΕΚΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ . πρώην ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΔΩΔ/ΣΟΥ (ΕΠΣΔ)- ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΣ ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΔΩΔ/ΣΟΥ (ΕΠΣΔ)-ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΓΚΟΛΦ ΑΦΑΝΤΟΥ

Εκλογική περιφέρεια Ιαλυσού :
21. ΕΜΙΡΟΓΛΟΥ ΜΟΥΣΤΑΦΑΣ του ΝΤΟΥΡΜΟΥΣ. ΑΛΙΕΑΣ. ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΠΟΛ/ΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΟΥΣ/ΝΩΝ ΡΟΔΟΥ “Η ΑΔΕΡΦΟΣΥΝΗ”, ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΠΟΔ/ΚΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ “Η ΑΔΕΡΦΟΣΥΝΗ”.
22. ΚΗΠΟΥΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ . ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΒΕΤΕΡ. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡ.ΙΑΛΥΣΟΥ- ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΣΑΜΑΡΕΙΤΗΣ- ΜΕΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤ.ΣΥΛΛ.”ΠΡΟΟΔΟΣ”

Εκλογική περιφέρεια Καλλιθέας :
23. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΜΙΧΑΗΛ . ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΨΙΝΘΟΥ
24. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ . ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ . ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΒΥΤΙΟΦΟΡΩΝ ΡΟΔΟΥ, ΠΡΩΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΑΥΤ/ΤΩΝ, ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ
25. ΚΩΣΤΑΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ. ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΤΕΛ – πρώην ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΤΕΛ

Εκλογική περιφέρεια Καμείρου :
26. ΓΙΟΡΔΑΜΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΑΥΡΟΥ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΔΙΜΥΛΙΑΣ
27. ΚΑΤΣΙΔΩΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ . ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΟΣ .
28. ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ . ΓΕΝΙΚΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Α.Π.Σ. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝΩΝ
29. ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ. ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ . ΜΕΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΛΑΤΑΝΙΩΝ
30. ΠΕΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ. ΞΕΝΟΔΟΧΟΫΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΛΑΤΑΝΙΩΝ-πρώην ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΛΑΤΑΝΙΩΝ
31. ΣΑΡΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ . ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ Τ.Κ. ΔΙΜΥΛΙΑΣ
32. ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ . ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ.

Εκλογική περιφέρεια Λινδιών :
33. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΛΑΣΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ . ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ .
34. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ . ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ .
35. ΚΑΝΥΧΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ . ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΔΗΓΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΙΣΤΩΝ ΒΑΡΕΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΔΩΔ/ΣΟΥ
36. ΚΑΣΤΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ . ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ Δ.Σ. ΛΑΡΔΟΥ- ΙΔΡΥΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤ. ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΛΑΡΔΟΥ “Ο ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ”- ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΛΑΡΔΟΥ
37. ΝΙΚΟΛΕΤΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ . ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ . ΜΕΛΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΛΙΝΔΟΥ
38. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΧΟΥΙΡΗ ΒΑΝΕΣΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ . ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ .
39. ΦΑΚΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ – ΑΓΡΟΤΗΣ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΚΑΛΑΘΟΥ

Εκλογική περιφέρεια Νότιας Ρόδου :
40. ΑΥΓΟΥΣΤΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ . ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ .
41. ΛΑΜΠΡΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ . ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΟΑΕΕ . ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΚ ΜΕΣΑΝΑΓΡΟΥ
42. ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. ΑΓΡΟΤΗΣ . ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΚ ΑΡΝΙΘΑΣ
43. ΠΑΠΑΣΑΒΒΑΣ ΣΑΒΒΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ . ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ .
44. ΦΟΡΟΖΗ – ΠΑΠΑΣΑΒΒΑ ΣΕΒΑΣΤΗ του ΜΙΧΑΗΛ . ΟΙΚΙΑΚΑ .
45. ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ . ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ . ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ ΓΕΝΝΑΔΙΟΥ “ΟΜΟΝΟΙΑ ΓΕΝΝΑΔΙΟΥ”
46. ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΑΣ- ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ .

Εκλογική περιφέρεια Πεταλουδών :

47. ΚΟΣΜΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ . ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΣ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ- ΜΕΛΟΣ Τ.Σ. ΠΑΣΤΙΔΑΣ
48. ΜΑΝΕΓΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΘΩΜΑ . ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΣ . ΜΕΛΟΣ ΔΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟΥ “ΚΛΕΑΝΘΗΣ”- ΜΕΛΟΣ ΕΠΣΔ
49. ΜΟΣΧΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ . ΟΔΗΓΟΣ ΤΑΞΙ . πρώην ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΓΡΟΤΟΠΑΙΔΑ-πρώην ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΠΑΣΤΙΔΑΣ- ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΚ.ΠΑΣΤΙΔΑΣ
50. ΣΤΕΡΓΕΝΑΚΗΣ ΣΤΕΡΓΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ . ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑΣ . ΜΕΛΟΣ HATTA

Σχολιασμός άρθρου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ