Α’ Κατηγορία: Εύκολη επικράτηση για τον «γηραιό»

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Διαγόρας, καθώς δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Διαγόρα Βατίου με σκορ 4-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας , παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Η ομάδα του Ανδρέα Σταύρου έλεγξε από το πρώτο λεπτό το παιχνίδι και μόλις στο 4ο λεπτό, άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Παντελή Αθανασίου, μετά από φάουλ- σέντρα του Τάσου Κιοσέογλου.
Ο «γηραιός» έκανε το 2-0 στο 19ο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Χειμωνέττου και κεφαλιά του Γεωργαλλή, με το 3-0 να σημειώνεται στο 40ο λεπτό με γυριστό σουτ του Κιοσέογλου με την μπάλα να βρίσκει και στα δυο δοκάρια πριν καταλήξει στα δίχτυα, όπου ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου με τον Διαγόρα να «κλειδώνει» ουσιαστικά το «τρίποντο».
Στο δεύτερο ημίχρονο ο «γηραιός» έριξε τον ρυθμό του, με τους Βατενούς να αντιδρούν προσπαθώντας να μειώσουν το σκορ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν , καθώς το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζωάννου στο 68ο λεπτό, αποκρούστηκε από τον Δαρζέντα.
Οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 στο 70ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργαλλή.
Διαγόρας: Δαρζέντας, Καλημέρης, Πομπού, Χειμωνέττος, Αθανασίου Π. ( 46ο Καματερός), Αθανασίου Α. ( 65ο Κιουλτζής), Φλεβάρης, Κιοσέογλου, Γεωργαλλής ( 75ο Σακελλάρης), Πεταυράκης, Κόρλος.
Διαγόρας Βατίου: Μαυρουδής, Έλληνας, Αδαμος, Κούτσι, Πρέτσι, Παπαστεφάνου, Χατζηκώστας, Χατζησάββας, Παπουρδάνος ( 60ο Ζωάννου), Τριανταφυλλίδης, Καπουράνι ( 71ο Τομάζος)