Τέταρτη νίκη στο απόρθητο «κάστρο» του!

Στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα επέστρεψε το Ροδίων Άθλησις, το οποίο νίκησε χωρίς να δυσκολευτεί τον Πανελλήνιο με 3-1 σετ το Σάββατο στο κλειστό του Ροδίων Παιδεία, για την 6η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α2 κατηγορίας Ανδρών, διατηρώντας «απόρθητη» την έδρα του.

Η ομάδα του Νίκου Αντωνιάδη δεν υποτίμησε τον αντίπαλο και με εξαίρεση το δεύτερο σετ, όπου έχασε τη συγκέντρωση της, δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στους «Ολυμπιονίκες», που διαθέτουν μία από τις χειρότερες ομάδες της Α2. Είναι χαρακτηριστικό ότι το Ροδίων Άθλησις κέρδισε και τα τρία σετ με 25-13, προσφέροντας μάλιστα και πλούσιο θέαμα στον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο. Μετά τα λάθη που έφεραν την ισοφάριση σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, οι Ροδίτες ανέβασαν ταχύτητα και «καθάρισαν» γρήγορα την υπόθεση νίκη.

*Νικητής της λαχειαγοράς για το τάμπλετ ήταν ο κ. Χατζηγεωργίου με τον αριθμό 162.

Τα σετ: 25-13 (20’), 23-25 (27’), 25-13 (17’), 25-13 (22’)

Διαιτητές:   Μάλφας- Βελώνης

ΡΟΔΙΩΝ ΑΘΛΗΣΙΣ (Νίκος Αντωνιάδης): Μακρής Ν., Γιώτης Δ., Κάλας Π., Προδρομίδης Β., Ρουσέττος Σ., Καβαρατζής Ι., Μοσχούς Χ., Γκένοφ Ντ., Καρύδας Ι., Σταυλάς Ρ., Δεληγιώργης Αλ., Μαυράκης Κυρ.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Τάσος Κουμπλής): Δελητρίμης Εμμ., Καρράς Κ., Καλλιντέρης Εμμ., Λαμπρινός Ι., Ζαρμπίνης Ν., Παύλου Κ., Μανίκας Γ., Δημητρίου Αθ., Μιχαλόπουλος Αν., Κάκος Γ., Κουμανταρέας Κ.