Ένα από τα σημαντικότερα εντός έδρας παιχνίδια του στο φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στον 4ο όμιλο καλείται να δώσει σήμερα ο Α.Σ. Ρόδος.
Τα «ελάφια» θα υποδεχθούν στις 14:00 τον Εργοτέλη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, με στόχο την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης.
Ο Α.Σ. Ρόδος ολοκλήρωσε την προετοιμασία του χθες το μεσημέρι στο βοηθητικό του δημοτικού σταδίου με ασκήσεις ενεργοποίησης των ποδοσφαιριστών και χαλάρωμα.
Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος που θα ντεμπουτάρει στον πάγκο των «ελαφιών», δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των Χρήστου Αμανατίδη και Εμιλιάνου Ράτζα που βρίσκονται στο στάδιο της αποθεραπείας έπειτα από τους τραυματισμούς τους.
Όλοι οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές είναι στην διάθεση του έμπειρου τεχνικού προκειμένου να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα, έτσι ώστε η ομάδα της πόλης μας να οδηγηθεί στην κατάκτηση της νίκης.
Τα τυπικά για ντε Ολιβέιρα
Τώρα όσον αφορά τον Βραζιλιάνο ποδοσφαιριστή Λούκας Πιρές ντε Ολιβέιρα που συμμετείχε στις προπονήσεις προκειμένου να δοκιμαστεί από τα «ελάφια», ο νεαρός μεσοεπιθετικός έπεισε με τις ικανότητές του.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες της «δσπορ», υπάρχει προφορική συμφωνία ανάμεσα στις δύο πλευρές και το μόνο που έχει απομείνει για να ολοκληρωθεί η μετεγγραφή είναι να διευθετηθούν ορισμένες σημαντικές λεπτομέρειες που αφορούν τα έγγραφά του.
Αν δεν προκύψει κάποιο πρόβλημα με τα χαρτιά του ποδοσφαιριστή, μέχρι την προσεχή Τρίτη ο Α.Σ. Ρόδος θα ανακοινώσει και επίσημα την απόκτησή του.
Το σημερινό πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής
Γ’ Εθνική Κατηγορία
4ος όμιλος
17η αγωνιστική
Κυριακή

● Δ.Σ. Ρόδου 2:00μ.μ.
Α.Σ. Ρόδος- Εργοτέλης
Διαιτητές: Κορδολαίμης, Χαλβατζάκος, Τζιλίρης
Παρ. διαιτησίας: Γιακουμής
● Δ.Γ. Μοσχάτου 3:00μ.μ.
Εθνικός Πειραιώς- ΓΑΣ Ιάλυσος
Διαιτητές: Μπακογιάννης, Μαχαίρας, Καντάς
Παρ. διαιτησίας: Συριγωνάκης
● Δ.Γ. Ζωνιανών 3:00μ.μ.
Ερμής Ζωνιανών- Ηλυσιακός
Διαιτητές: Μανδαλενάκης, Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης
Παρ. διαιτησίας: Δοκιμάκης
● Δ.Γ. Νίκαιας 3:00μ.μ.
Προοδευτική- Θύελλα Ραφήνας
Διαιτητές: Κορδολαίμης, Νικολάου, Καλογερόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
● Γήπεδο Ατσαλένιου 3:00μ.μ.
Ατσαλένιος- Α.Ε. Κηφισιάς
Διαιτητές: Μπερτάκης, Καντανολέων, Κεζεμπόγλου
Παρ. διαιτησίας: Χατζημπεκιάρης
● Δ.Γ. Ραφήνας 3:00μ.μ.
Τριγλία Ραφήνας- Πανθηραϊκός
Διαιτητές: Παπαποστόλου, Χατζηκαμαγιάννης, Καρδάσης
Παρ. διαιτησίας: Μοιραδωράκης
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ