Το αναπτυξιακό πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β’ διεξήχθη την Κυριακή στο Στάδιο «Ιωάννης Πρώτος» στον Άγιο Σουλά, παράλληλα με την 6η Χειμερινή Συνάντηση Στίβου που διοργάνωσε ο ΑΓΕΣ Κάμειρος. Τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν:

ΑΓΩΝΙΣΜΑ 60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ΄  
ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ ΘΕΣΗ  
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 11»09 1ος  
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 13»04 2ος  
ΠΕΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 13»38 3ος  
ΑΛΙΚΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 13»42 4ος  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ΄  
ΝΤΕΛΙΟΥ ΧΑΒΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 11»26  
ΒΑΛΣΑΜΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΑΝΝΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 11»40 2H  
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΑΒΒΙΝΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 11»64 3H  
ΣΑΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΤΖΕΛΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 11»77  
ΚΟΥΝΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 12»85 5H  
ΓΟΥΛΑΡΑ ΕΙΡΗΝΗ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 14»33 6H  
Χ’ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 14»78 7H  
ΑΛ ΟΜΑΡ ΣΙΣΣΥ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ DNF    
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 600Μ ΠΠΒ΄  
ΓΚΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2’18»23 1ος  
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2004 ΑΣ Η ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ 2’46»83 2ος  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 600ΠΚΒ΄  
ΜΗΛΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1’57»43  
ΡΑΧΑΝΙΩΤΗ ΦΩΤΕΙΜΗ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 1’57»46  
ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2’07»84  
ΤΣΕΛΙΑΓΚΟΥ ΕΥΑΝΘΙΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2’18»46  
ΝΕΤΣΟ ΦΙΟΝΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2’20»61  
ΓΚΕΛΕΡΗ ΜΑΡΙΝΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2’30»70  
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 2’35»11  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 4Χ50Μ ΠΠΒ΄  
ΓΚΟΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 30»74  
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
ΠΕΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
ΑΓΩΝΙΣΜΑ 4Χ50Μ ΠΚΒ΄  
Σταυροπουλου Ναντια   ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 29»75  
Σπυροπουλου Ευαγγελια   ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      
Ραχανιωτη Φωτεινη   ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      
Οικονομοπουλου Σαββινα   ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ      
ΝΤΕΛΙΟΥ ΧΑΒΑ   ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 30»66  
ΧατχηγεωργιουΕμ   ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
ΠΑΛΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ   ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
Χριστοδουλου Σαββινα   ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ      
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄  
ΚΟΛΟΒΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 1.15 1ος  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚΒ΄  
ΝΙΚΟΛΕΤΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΚΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1.23  
ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΕΙΡΗΝΗ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 1.23  
ΝΤΑΓΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ 2005 ΑΣ Η ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ 1.15  
ΠΑΛΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1.10  
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1.10  
ΠΑΙΝΕΣΗ ΙΣΜΗΝΗ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 1.10  
ΤΟΠΑΛ ΕΜΙΝΕ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 1.05  
ΔΙΑΚΟΜΑΝΩΛΗ ΑΝΝΑ 2005 ΑΣ Η ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ 1.05  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄  
ΑΡΦΑΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 9.55 1ος  
ΠΑΙΝΕΣΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 5.54 2ος  
ΝΕΓΡΟΥΣΤΟΥΕΒ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 4.94 3ος  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΒ΄  
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 6.85  
ΠΟΥΛΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 6.10  
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 5.17  
ΤΣΙΓΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 4.54  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ VORTEX ΠΠΒ΄  
ΣΑΡΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 2005 ΑΣ Η ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ 19.73 1ος  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ VORTEX ΠKΒ΄
 
ΚΑΨΑΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 25.85  
Χ’ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 25.00  
Χ’ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 2004 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 20.82  
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΤΙΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 20.25  
ΠΑΝΤΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 15.96  
ΛΕΜΚΕ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2005 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 15.18  
ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗ ΑΡΙΑΔΝΗ 2004 ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ 12.20  
ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΦΥΡΑ  ΠKΒ΄ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ 2ΚΙΛΑ  
ΑΥΓΟΥΣΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 20.30  
ΠΙΠΕΡΗ ΜΑΡΙΑ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 18.04  
ΜΙΧΕΛΑΡΑΚΗ ΕΥΔΟΚΙΑ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 17.40  
ΚΥΡΜΙΧΑΛΗ ΣΟΦΙΑ 2005 ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 15.30  
 
 
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 6ΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ 2017 Α.Γ.Ε.Σ. ΚΑΜΕΙΡΟΣ
Αγώνισμα: 60m εμπ. ΠΚα’
Μάγου  Φωτεινή 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’95
Ζενέγια Λάουρα 2003 Αο Σταματιου 10’’15
Μιχελή Γεωργία 2003 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 12’’33
Αγώνισμα: 60m εμπ. Κ
Μωραΐτη Σμαράγδη 2000 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 9’’41
Σφακιανάκη Αικατερίνη 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’77
Μανωλά Δέσποινα 2001 Α.Ο  Σταματίου 9’’97
Κουτή Νικολέτα 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 10’’28
Μήλιου Ουρανία 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 11’’26
Γεωργίου Άλκηστις 1995 ΠΑΣ Πρωτ. Κομοτη 9’’02 Εκτος Συ
  Αγώνισμα: 60m εμπ. Γ
Γεωργίου Άλκηστις 1995 ΠΑΣ Πρωτ. Κομοτη 8’’96
Ράμμου Νεφέλη 1998 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’16
Μωραΐτη Σμαράγδη 2000 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 9’’69
Αγώνισμα: 60m εμπ. ΠΠα’
Τρικοίλης Γεώργιος 2003 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 10’’10 1ος
Κώστας Παντελεήμων 2003 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 11’’01 2ος
Αγώνισμα: 60m εμπ. Π
Πανσεληνάς Παναγιώτης 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 8’’84 1ος
Μήλιος Νικόλαος 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’14 2ος
Π’γρηγορίου Άγγελος 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’34 3ος
Ρούσσος  Σάββας 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’60 4ος
Πανσεληνάς Άγγελος 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’94 5ος
Πετρόπουλος Συμεών 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 10’’48 6ος
Αγώνισμα: 60m Γ
Μωραΐτη Σμαράγδη 2000 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 8’’33
Χουσεΐν  Γκιουνάι 2000 Α.Ο  Σταματίου 8’’35
Σφακιανάκη Αικατερίνη 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 8’’45
Μαυρουδή Χριστ-Τσα 2001 Α.Ο  Σταματίου 8’’48
Παγωνάκη Γεωργία 2002 Α.Ο  Σταματίου 8’’56
Παραστατίδου Γεωργία 2002 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 8’’67
 Ζενέγια Ελημπιόνα 2003 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 8’’73
Μήλιου Ουρανία 2001 Αγες Καμειρος 8’’89
Τσίγκου Ειρήνη 2003 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 9’00
Αχιολά Όλγα 1989 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’02 10η
Χουσεΐν Σιντίκα 2003 Α.Ο  Σταματίου 9’’11 11η
Παστρικού Δουκισσα 2001 Α.Ο  Σταματίου 9’’17 12η
Βογιατζη Ιωαννα 2002 Αγες Καμειρος 9’’27 13η
Σταυρούλη Ανθούλα 2003 ΓΑΣ Η ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 9’’28 14η
Εργά Ευδοκία 2003 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 9’’85 15η
Αγώνισμα: 60m Α
Αδαλουζίδης Αλέξ/ρος 1984 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 7’’54 1ος
Μήλιος Νικόλαος 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 7’’69 2ος
    Ρουσος Σαββας 2001 Αγες Καμειρος 7’’71 3ος
Παθιάκης Αλέξανδρος 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 7’’80 4ος
Καρατέλο  Κριστιάν 2000 Α.Ο  Σταματίου 7’’87 5ος
  Μουσταφίδης Δημήτρης 1995 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 7’’94 6ος
Κωστας Παντελεημων 2003 Αγες Καμειρος 8’’12 7ος
Αβδελίδης Γεώργιος 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 8’’29 8ος
Αυγενικός Μιχάλης 2003 Α.Ο  Σταματίου 8’’62 9ος
Κοντουδιός Ιωάννης 2002    Α.Σ Νίκη της Ρόδου 9’’12 10ος
Αγγελόπουλος Σταύρος 2002 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 9’’80 11ος
Αγώνισμα: 300m Α
Ρουσούλης Νίκος 1994 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 36’’60 1ος
Εργάς  Γεώργιος 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 37’’03 2ος
Καραγιώργος Ευθύμιος 1998 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 37’’47 3ος
Καπλάνογλου Μηνάς 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 41’’31 4ος
Τσώκος Δημήτρης 1984 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 44’’84 5ος
Τσώκος Παναγιώτης 1987 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 45’’00 6ος
Σάρλης Κωνσταντίνος 2002    Α.Σ Νίκη της Ρόδου 51’’19 7ος
Βαρδάκης Κων/νος 2002 Α.Ο  Σταματίου 53’’37 8ος
Αγώνισμα: 300m εμπόδια Α
Καραγιώργος Ευθύμιος 1998 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 40’’29 1ος
Ρούσσος Σάββας 2001   Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 42’’76 2ος
Πετρόπουλος Συμεών 2001   Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 47’’24 3ος
Πανσεληνάς Άγγελος 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 50’’07 4ος
Αγώνισμα: 1500m Γ
Μπάλλα Ντενίσα 1999 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 5’06’’30
Μάργαρη Μαρία 1999 Α.Ο Καλλιπάτειρα 5’24’’44
Λουκίσσα Παρασκευή 2000 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 5’29’’70
Κουκουτούδη Δήμητρα 2002  Α.Ο Σταματίου 5’35’’79
Κλωνάρη Μιχαέλα 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 5’45’’81
Κάππα Παρασκευή 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 6’06’’11
Καμπιτσή-Καρατζιά Αντζελί 2003 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 6’29’’52
Αγώνισμα: 3000m Α
Ρουσούλης Νίκος 1994 ΓΑΣ Η Υγεία Ρόδου 9’44’’73 1ος
Τσώκος Παναγιώτης 1987 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 10’32’’14 2ος
Σαββίγκος Ιωάννης 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 10’32’’83 3ος
Τσώκος Δημήτρης 1984 Α.Σ Νίκη της Ρόδου 10’52’’20 4ος
Βογιατζής Ιωάννης 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 11’21’’88 5ος
Τσάνι  Άντζελο 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος   DNF
Αγώνισμα:   Επί κοντώ Κ
Μάγου  Φωτεινή 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 2.00
Τοπάλ Εμινέ 2004 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 2.00
Αγώνισμα:   Επί κοντώ Π
Παπαγρηγορίου Άγγελος 2001 ΑΓΕΣ Κάμειρος 4.40 1ος
Πανσεληνάς Παναγιώτης 2000 ΑΓΕΣ Κάμειρος 3.80 2ος
Τρικοίλης Γεώργιος 2003 ΑΓΕΣ Κάμειρος 2.70 3ος
Αγώνισμα:  Ύψος Κ
Ιωακειμίδη Ευαγγελία 2000 Α.Γ.Ε.Σ Κάμειρος 1.50
Κολυμπίρη  Μαρία 2001  Α.Ο Σταματίου 1.47
Γακούδη Παρθένα 2001  Α.Ο Σταματίου 1.41
Φωτεινού Ανδρονίκη 2003    Α.Ο Σταματίου 1.25
Μανωλά Δέσποινα 2001    Α.Ο Σταματίου 1.25
Κουτη Νικολέτα 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 1.25
Πάππου Σοφία 2003    Α.Ο Σταματίου 1.20
Αγώνισμα: Σφύρα Π
Τσελιάγκος Ιωάννης 2003 Α.Ο Σταματίου 23.80 1ος
Μεμά  Μάρκος 2001 Α.Ο Σταματίου 39.80 1ος
Χ’γεωργίου Σωτήρης 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 32.30 2ος
Μεντί Μάριος 2000 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 25.90 3ος
Καψάλας Γεώργιος 2001 Α.Ο Σταματίου 22.20 4ος
Λαός Σταύρος 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος Α Α
Αγώνισμα: Σφύρα Κ
Ράμμου Νίκη 2001 Α.Γ.Ε.Σ Κάμειρος 47.60
Μάγου Ναταλία 2003 Α.Γ.Ε.Σ Κάμειρος 32.96
Τσουβαλά Αικατερίνη 2002 Α.Ο Σταματίου 20.30
Κουλάι Πάολα 2001 Α.Γ.Ε.Σ Κάμειρος 14.31
Αργυρουδάκη Μαριάννα 2001 Α.Γ.Ε.Σ Κάμειρος Α A
Αγώνισμα: Δίσκος K
Σταυρουλάκη Εμμανουέλ 2001 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 24.80
Καρανικόλα Μαρία 2002 Α.Ο Σταματίου 18.00
Κονόμι Αναστασία 2003 Α.Ο Σταματίου 17.30
Πλάτση Καλλιόπη 2003 Α.Ο Σταματίου 14.90
Μεντί Μαρκέλα 2002 Α.Γ.Ε.Σ  Κάμειρος 13.10

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ