Β’ Κατηγορία: «Τρίποντο» για Ευκλή

Ακόμα ένα νικηφόρο αποτέλεσμα πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Ευκλής Σορωνής.
Η ομάδα του Λάζαρου Θρουμουλόπουλου επικράτησε μέσα στο γήπεδο της Νισύρου του τοπικού Πολυβώτη με σκορ 4-2, στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 2ο όμιλο.
Οι «πράσινοι» της Σορωνής είχαν τον έλεγχο από την αρχή της αναμέτρησης και δεν δυσκολεύτηκαν να κατακτήσουν το πολύτιμο «τρίποντο», που τους διατήρησε στην 2η θέση του πίνακα, μειώνοντας την διαφορά από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Καλυθιών στους τέσσερις βαθμούς.
Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Σίμος Καραμανώλης στο 29ο λεπτό, Μανώλης Παπαχριστοδούλου στο 56ο και 62ο λεπτό, το δεύτερο από το σημείο του πέναλτι και Βαγγέλης Αγγελής στο 89ο λεπτό.
Τα γκολ της ομάδας του Πολυβώτη πέτυχε ο Παναγιώτης Φωτεινής στο 52ο και 85ο λεπτό.