Πολλά μετάλλια οι Δωδεκανήσιοι στο Κύπελλο Ακρόπολης

Με αρκετά μετάλλια και επιτυχίες επιστρέφουν οι Δωδεκανησιακές αποστολές από την Αθήνα και το 3ο Κύπελλο Ακρόπολης που πραγματοποιήθηκε το περασμένο σαββατοκύριακο στο κλειστό των Άνω Λιοσίων.

Συγκεκριμένα, στους αγώνες πήραν μέρος εκατοντάδες αθλητές από όλη τη χώρα μεταξύ των οποίων και αρκετοί από τους Τιτάνες Ρόδου, τον ΑΣ Κεφάλου Κω και τον Άτλαντα Καλύμνου.

Ο Χαράλαμπος Δραμουνταντής του Κεφάλου Κω κατετάγη δεύτερος στην κατηγορία -41 κιλών νέων και πήρε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ στην κατηγορία -45 κιλών νέων ο Χαράλαμπος Παριανός των Τιτάνων Ρόδου κατέλαβε επίσης τη δεύτερη θέση. Ο Άγγελος Λούκαρης των Τιτάνων πήρε την 4η θέση στα -53 κιλά νέων και το χάλκινο μετάλλιο.

Την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο πήρε και ο Γεώργιος Ξενίκας του ΑΣ Κεφάλου στην κατηγορία -63 κιλών εφήβων, ενώ στους «μεγάλους» ο Γιώργος Κλήμης του Άτλαντα Καλύμνου φόρεσε στο στήθος το ασημένιο μετάλλιο, αφού κατέλαβε τη δεύτερη θέση στην κατηγορία των -63 κιλών.

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν και τα κορίτσια που πήραν μέρος στους αγώνες. Η Γεωργία Παντέλη των Τιτάνων Ρόδου κατέκτησε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία -73 κιλών γυναικών, ενώ η Άρτεμη Κατσαρά του ίδιου συλλόγου ήταν 3η στα -46 κιλά γυναικών.

Το χάλκινο μετάλλιο πήρε επίσης η Καλλιόπη Κέκκη του ΑΣ Κεφάλου στην κατηγορία των -33 κιλών νέων γυναικών και η Καλλιόπη Στελλάτου, επίσης του Κωακού σωματείου, στα -47 κιλά νέων γυναικών. Στο βάθρο κατάφερε να ανέβει η Αιμιλιανή Αρμπουνιώτη των Τιτάνων Ρόδου, κατακτώντας την τρίτη θέση στα -52 κιλά νεανίδων, όπως και η Σεβαστή Αρμπουνιώτη, που ήταν επίσης τρίτη στα -55 κιλά.

Ο ΑΣ Τιτάνες Ρόδου, με ανακοίνωση που εξέδωσε, ευχαρίστησε τους χορηγούς του, που τον βοήθησαν και σε αυτή την αποστολή στην Αθήνα και συγκεκριμένα τους: Bardos wood, Marcos&George, ΕΚΟ Χατζημανώλης, FinnCafe, Κομμωτήριο Παπαβασιλείου, Cool Systems, Honda Motoral, Κυπριώτης Κοντέινερ, Κασάπης Ελαστικά, Express Service, Jasper.