Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα διευθύνουν τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 12η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 9η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Την εκτός έδρας αναμέτρηση του πρωτοπόρου του 1ου ομίλου Ορφέα με αντίπαλο τον Νηρέα θα «σφυρίξει» ο Δημήτρης Ατσικνούδας με βοηθούς τους Αχιολά και Ζαχαριάδη, ενώ το εκτός έδρας παιχνίδι του πρωτοπόρου του 2ου ομίλου Αστέρα Μασάρων απέναντι στους Ατρόμητους Ρόδου θα διευθύνει ο Νίκος Διακοφιλιππής, με βοηθούς τους Τσιβίτη και Λυριστή.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
12η αγωνιστική
Κυριακή

• Κρεμαστή 2:00μ.μ.
Νηρέας- Ορφέας
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Αχιολάς, Ζαχαριάδης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ματσαμάς
• Ε.Α.Κ. 2:15μ.μ.
Ευαγόρας- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Παπαγιάννης, Στεφανάκης, Κασιώτης
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
• Θεολόγος 2:45μ.μ.
Δαμάγητος- Απόλλωνας Απολλώνων
Διαιτητές: Αντωνάς, Αναστασοπούλου, Κουλουρίδης
Παρ. διαιτησίας: Βακάς
Παρ. αγώνα: Μανέγας
Τρίτη 23/1
• Τήλος 12:00
Α.Σ. Τήλος- Ακουσίλαος
Παρ. αγώνα: Σακελλάρης
Ρεπό: Ηρακλής Λάρδου
2ος όμιλος
12η αγωνιστική
Σάββατο

• Μαλώνα 2:45μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Αθλέτικο Αφάντου
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Λάζος, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετής
Παρ. αγώνα: Θωμάς
• Νίσυρος 2:45μ.μ.
Πολυβώτης- Πολύστρατος
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Ροδίτης, Φασουλάρης
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Φωτεινής
• Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Κύπρος- Δήμητρα Δαματριάς
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Σταυρούλιας, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Ζαννετίδης
Παρ. αγώνα: Κυπραίος
Κυριακή
• Κοσκινού 11:00π.μ.
Ατρόμητοι Ρόδου- Αστέρας Μασάρων
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Τσιβίτης, Λυριστής
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Μάλτας
• Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Ευκλής
Διαιτητές: Κάζας, Αυγενικού Α., Αυγενικού Θ.
Παρ. διαιτησίας: Ερωτόκριτος
Παρ. αγώνα: Κάππας
Ρεπό: Ιππότες
Όμιλος Νήσων
9η αγωνιστική
Σάββατο

• Βαθύ 1:30μ.μ.
Α.Ο. Βαθύ- Ξάνθος Πάτμου
Διαιτητές: Καραμούτας, Γεωργιτσόπουλος, Ξουρής
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Ν.Σ. «Ανταγόρας» 2:45μ.μ.
ΠΑΟΚ Κω- Α.Ο. Αθλοπαιδιών
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Δημαράκης, Δημόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου
Κυριακή
• Κάλυμνος 11:30π.μ.
Καλυμνιακός- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Τονίδης, Ωραιόπουλος, Καραμούτας
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κατέρης
Τρίτη 23/1
• Ζηπάρι 1:00μ.μ.
Αναγέννηση Ασφενδιού- Α.Ε. Λέρου
Παρ. αγώνα: Μάμμης

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ