«Σάρωσε» ο Άτλαντας Καλύμνου στα Άνω Λιόσια

Η γιορτή του Ταεκβοντό, το 8ο Αγωνιστικό Φεστιβάλ Ευ Αγωνίζεσθαι Kim e Liu, έριξε αυλαία την Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017  στο Ολυμπιακό Κέντρο Άνω Λιοσίων, κερδίζοντας για ακόμη μία φορά τις εντυπώσεις για την άψογη διοργάνωση του. Περισσότεροι από 1440 αθλητές, οι αυριανοί πρωταθλητές του Ολυμπιακού Ταεκβοντό, συμμετείχαν στο Αγωνιστικό Φεστιβάλ, το οποίο για ακόμη μία χρονιά πρόσφερε εξαιρετικό θέαμα και συγκινήσεις.

Τεράστια ήταν η επιτυχία για το σύλλογο Ταεκβοντό «‘Ατλας Καλύμνου» καθώς για δεύτερη συνεχόμενη φορά καταφέρνει να ανέβει στο βάθρο των νικητών τελικής κατάταξης των επιμέρους κατηγοριών παίδων- κορασίδων 2006 εγχρώμων ζωνών, κατακτώντας την τρίτη θέση στο μεγαλύτερο πρωτάθλημα που πραγματοποιείται στην χώρα μας για ηλικίες από 6 έως 11 χρονών.

Οι τρεις πρώτες ομάδες στην επιμέρους κατηγορία «Παίδων-Κορασίδων Έγχρωμες Ζώνες 2006» ήταν οι εξής:

1.ΑΣ Περιστερίου
2.ΑΣ Κορινθίας
3.ΑΣ Άτλας Καλύμνου

Τελικός απολογισμός 2 χρυσά 1 ασημένιο, 2 χάλκινα μετάλλια και 3 πέμπτες θέσεις!

Χρυσά: Πετράκης Γιώργος και Μπουλαφέντης Θεοφίλης

Ασημένιο: Αρτέμης Μπουλαφέντης

Χάλκινα: Λιά Μαρία, Βίκυ Γκιντίδη

Πέμπτες θέσεις : Σκυλά Καλιόπη, Πετράκη Μαρία και ΕυδοξΊα Κουλιανού. Τα υπόλοιπα παιδιά, Φώτης Τρικοίλης, Κλήμης Μιχάλης, Πετράκης Σταμάτης και Χρήστος Θάνος πήραν πολύτιμες εμπειρίες που θα τις αξιοποιήσουν στο μέλλον. Η ανακοίνωση του συλλόγου:

«Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που μας έκαναν όλους υπερήφανους και ακούστηκε η Κάλυμνος δυνατά σε ένα τόσο μεγάλο πρωτάθλημα! Κλείνοντας αν αναφέρουμε ότι πρώτος σύλλογος στη γενική κατάταξη αναδείχθηκε ο Αντίμαχος, ενώ στην δεύτερη θέση ισοβάθμησαν Ολυμπιακός Νίκαιας και Δύναμη Κορυδαλλού. Στην τρίτη θέση βρέθηκε η Αττική Δύναμη».