«Τρίποντο» στο ρελαντί

Ακόμα μία νίκη, χωρίς να ιδρώσει, πρόσθεσε στην συλλογή του ο Φοίβος, καθώς επικράτησε στο γήπεδο Κρεμαστής του Ανταγόρα με σκορ 4-0 στο παιχνίδι για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Η ομάδα του Κώστα Πάττα διεύρυνε το νικηφόρο σερί που έχει στις τελευταίες αγωνιστικές, παραμένοντας στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα (ισοβαθμεί με τον Αντίμαχο) και στο κυνήγι της Ρόδου και του Διαγόρα.
Οι Κρεμαστενοί ξεκίνησαν την αναμέτρηση, έχοντας τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής και την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας τις προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ, κάτι που το κατάφεραν μόλις στο 5ο λεπτό, όταν ο νεαρός Κουδούνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Στο 25ο λεπτό οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Πάττα διπλασίασαν τις επιτυχίες τους με «δράστη» τον Νίκο Ορφανίδη, με το 2-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Φοίβος δεν έριξε τον ρυθμό του και έφτασε στο 3-0 στο 60ο λεπτό με τέρμα του Πέτρου Ζουρούδη. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Λευτέρης Δράκος.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ανταγόρας διαμαρτύρεται για πέναλτι σε σπρώξιμο πάνω στον Αρκούδα στο 71ο λεπτό.
Με λάθη η διαιτησία του Αλέξανδρου Σπάρταλη. Χωρίς προβλήματα οι βοηθοί του, Πατσιόπουλος και Κάζας.
Φοίβος: Φαρμακαλής, Πομπού (9ο λ.τρ. Τσουβαλάς), Φελεγκάκης, Τζεμαλάι, Ντόστι, Ορφανίδης , Αξιώτης, Πάττας, Κουδούνης (65ο Μήτρου), Μαΐλης, Ζουρούδης (78ο Δρακος).
Ανταγόρας: Τσαραπατσάνης, Ζώης, Αρκούδας, Μουτσομπέγκα, Αποστολόπουλος, Μπριάζνας (65ο Ντέλιος), Μακρής, Μαρίνος, Γουμπιός (46ο Τσιλιώνης), Σχουλλής, Ναβροζίδης (85ο Ζιώγος).