Κύπελλο Δωδεκανήσου: Στα ημιτελικά Κλεόβουλος και ΑΕΡΑ

Στους «4» του Κυπέλλου Δωδεκανήσου ( μαζί με την Δόξα Καρδάμαινας) βρίσκονται πλέον ο Κλεόβουλος Λίνδου και η ΑΕΡΑ, μετά από τις προκρίσεις τους σε βάρος του Άρη Αρχαγγέλου και της Α.Ε. Κατταβιάς αντίστοιχα.
Η πρόκριση των Λινδιακών μπορεί να χαρακτηριστεί και έκπληξη, αφού οι Αρχαγγελίτες ήταν από τα φαβορί για την διεκδίκηση του τροπαίου. Από την άλλη, η νίκη των Αφαντενών θεωρείται φυσιολογική, βάσει της ποιότητας και της εμπειρίας τους, απέναντι στους «κιτρινόμαυρους».
Κλεόβουλος- Άρης: 2-1
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέκο Κακλαμάνο που πέτυχε και τα δύο γκολ, ο Κλεόβουλος επιβλήθηκε του Άρη Αρχαγγέλου στο γήπεδο της Λίνδου με σκορ 2-1 και προκρίθηκε στα ημιτελικά.
Ο πολύπειρος επιθετικός σκόραρε στο 9ο και 78ο λεπτό, ενώ το τέρμα των «κιτρινόμαυρων» σημείωσε ο Κώστας Μάλλιος στο 37ο λεπτό, ισοφαρίζοντας προσωρινά το παιχνίδι σε 1-1.
Α.Ε. Κατταβιάς- ΑΕΡΑ: 1-2
Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕΡΑ ανέτρεψε την σε βάρος της κατάσταση και προκρίθηκε στους «4» της διοργάνωσης, επικρατώντας της Α.Ε. Κατταβιάς στις εγκαταστάσεις του Κορακόνερου με 2-1.
Οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν το 1-0 στο 20ο λεπτό με τον Βίκτωρ Πάπα, όμως οι Αφαντενοί αντέδρασαν και αρχικά έφτασαν στην ισοφάριση με τον Βάντερ Μασάδο στο 43ο λεπτό και έκαναν το 2-1 με τον Μιχάλη Πλύγκο στο 45ο λεπτό.