Β’ Κατηγορία: «Τρίποντο» με ανατροπή για τον Α.Σ. Τήλος

Ακόμα μία νίκη πρόσθεσε στην συλλογή του ο Α.Σ. Τήλος, καθώς επικράτησε εντός έδρας του Απόλλωνα Απολλώνων με σκορ 4-1 στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο.
Με το «τρίποντο» που κατέκτησαν οι Τηλιακοί ανέβηκαν στην 3η θέση του πίνακα, φτάνοντας τους 22 βαθμούς, παραμένοντας δυναμικά μέσα στην διεκδίκηση του τίτλου.
Μπορεί το ευρύ σκορ να δείχνει εύκολη την νίκη των γηπεδούχων, όμως δεν ήταν, καθώς αναγκάστηκαν να ανατρέψουν την σε βάρος τους κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο.
Ο Απόλλωνας άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τέρμα του Φώτη Πετρόπουλου, με το 1-0 να είναι το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο γήπεδο να ανατρέψουν το σε βάρος τους σκορ. Αρχικά έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 60ο λεπτό, καθώς ο Σεντονάς απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Μόσχου.
Ο Α.Σ. Τήλος συνέχισε την πίεσή του και τελικά έφτασε στην ισοφάριση με δράστη τον Σωτήρη Οίκουτα στο 70ο λεπτό.
Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τέρμα του Μερκούρη Μόσχου στο 74ο λεπτό, ο οποίος πήρε το… αίμα του πίσω από το χαμένο πέναλτι, με τον Ηρακλή Σακελλάρη στο 76ο και 85ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό 4-1 για τον Α.Σ. Τήλος.