Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί των αναμετρήσεων του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.
Για τον 1ο όμιλο, το παιχνίδι του Διγενή με τον Ακουσίλαο θα «σφυρίξει» ο Μανώλης Παπαγιαννίδης, με βοηθούς την Βούλγαρη και τον Τσιβίτη, ενώ το παιχνίδι της Χάλκης με την Α.Ε. Κατταβιάς θα διευθύνει ο Αντώνης Παπαβασιλείου, με βοηθούς τους Ράδο και Μπερδεμπέ.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο

● Κοσκινού 7:30μ.μ.
Διγενής- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Βούλγαρη, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Φραντζής
Κυριακή
● Αρχίπολη 2:45μ.μ.
Εθνικός Αρχίπολης- Νηρέας
Διαιτητές: Αντωνάς, Βασιλείου, Σαρρής Γ.
Παρ. διαιτησίας: Κάζας
Παρ. αγώνα: Κάππας
● Κρεμαστή 2:45μ.μ.
Χάλκη- Α.Ε. Κατταβιάς
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Ράδος, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μπάρκας
Τρίτη 17/1
● Τήλος 12:00
Α.Σ. Τήλος- Άγιος Γεώργιος
Παρ. αγώνα: Μορφωπός
Ρεπό: Ορφέας
2ος όμιλος
10η αγωνιστική
Σάββατο

● Κοσκινού 2:45μ.μ.
Δαμάγητος- Αναγέννηση Έμπωνα
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Κάζας, Βλάχος
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Παλαιολόγος
Κυριακή
● Άγιοι Απόστολοι 6:30μ.μ.
Ιππότες- Ευκλής
Διαιτητές: Καραγιάννης, Καλκαβούρας, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Καππάκας
● Αφάντου 1:45μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Πολύστρατος
Διαιτητές: Παπακωνσταντίνου, Μοσχάτος, Μάχλης
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
● Ε.Α.Κ. 3:45μ.μ.
Ευαγόρας- Κύπρος
Διαιτητές: Παπαγιαννίδης, Μαυρουδής, Τσοπανάκης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Α.Ε. Αδελφοσύνης
Όμιλος Νήσων
9η αγωνιστική
Κυριακή

● Ζηπάρι 11:00π.μ.
ΠΑΟΚ Κω- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Πατσιούρας, Δημόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Βαθύ 12:30
Α.Ο. Βαθύ- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Γιαμουζής, Στάμος
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
● Λακκί 1:00μ.μ.
Α.Ε. Λέρου- Ανταγόρας
Διαιτητές: Καραμούτας, Κρικόγλου, Βουλγαράκης
● Ζηπάρι 2:45μ.μ.
Α.Ο. Δικαίου- Αναγέννηση Ασφενδιού
Διαιτητές: Δημαράκης, Αλέκος, Γεωργιτσόπουλος

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ