Στις Σέρρες βρίσκεται ήδη η αποστολή των παμπαίδων του Κολοσσού, προκειμένου οι «θαλασσί» να πάρουν μέρος στο 2nd Young Talents Tournament, που διοργανώνει μέχρι και την προσεχή Παρασκευή ο Ορφέας Νέου Σκοπού (υπεύθυνος είναι ο Γιώργος Καράγκουτης). Οι νεαροί αθλητές του Κολοσσού θα αντιμετωπίσουν σήμερα (18:00) τη Χ.Α.Ν.Θ., την Πέμπτη στις 09:00 τη μικτή ομάδα της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ. (Ανατολική Μακεδονία- Θράκη) και τον Άρη (15:00) και την Παρασκευή στις 12:45 με τον Π.Α.Ο.Κ. Στην αποστολή του Κολοσσού συμμετέχουν τα εξής παιδιά: Βασίλης Αργύρης (2003), Νίκος Μπελιγράδης, Γιώργος Φυλτζανίδης, Ηλίας Νικόπουλος, Αναστάσιος Σκλήρης, Δημήτρης Σαρής, Μανώλης Στεφανής, Δημήτρης Τριανταφύλλου, Μιχαήλ- Άγγελος Αρφαράς, Μιχαήλ- Άγγελος Διακοκωνσταντής (2004) Γιώργος Αργύρης και Νίκος Μιχαλάκης (2005). Προπονητής είναι ο Νίκος Μοσχοβάκος και συνοδός ο Μιχάλης Μπάρδος.
ΝΙΚΗ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ
Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι παμπαίδες του Κολοσσού στο 2ο τουρνουά Young Talents, που διεξάγεται από χθες στις Σέρρες από τον τοπικό Ορφέα Νέου Σκοπού. Οι «θαλασσί» κέρδισαν με 60-46 τους διοργανωτές, έχοντας με διψήφιο αριθμό πόντων τους Αρφαρά και Διακοκωνσταντή.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 13-20, 23-29(ημ.), 38-44, 46-60
ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (Πεχλιβάνης): Δουκόγλου, Κοντός, Αχτσής 19(3), Σκαρλατόπουλος 5(1), Θεοχαρίδης, Σιάρκος 2, Πέτρου, Σουρίδης 8, Θεοφανίδης 8, Τζαμανδάνης, Ελέζι 4, Γεωργόπουλος.
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Μοσχοβάκος): Αργύρης Γ. 2, Μιχαλάκης 3(1), Φυλτζανίδης 8, Διακοκωνσταντής 11, Νικόπουλος 5, Σαρής 5(1), Σκλήρης, Αργύρης Β. 1, Αρφαράς 24(5), Τριανταφύλλου 1, Στεφανής, Μπελιγράδης.
ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
Δ.Α.Κ. ΣΕΡΡΩΝ
(09:00): Ορφέας Νέου Σκοπού- Περιστέρι
(10:30): Χ.Α.Ν.Θ.- Πανιώνιος
(12:00): Άρης- Παναθηναϊκός
Κ.Γ. ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ
(15:00): Π.Α.Ο.Κ.- Περιστέρι
(16:30): Μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.- Πανιώνιος
(18:00): Χ.Α.Ν.Θ.- Κολοσσός Ρόδου
(19:30): Άρης- Προμηθέας Πάτρας
(21:00): Ορφέας Νέου Σκοπού- Παναθηναϊκός
ΠΕΜΠΤΗ(12/04):
Δ.Α.Κ. ΣΕΡΡΩΝ
(09:00): Μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.- Κολοσσός Ρόδου
(10:30): Π.Α.Ο.Κ.- Προμηθέας Πάτρας
Κ.Γ. ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ
(15:00): Άρης- Κολοσσός Ρόδου
(16:30): Μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.- Περιστέρι
(18:00): Χ.Α.Ν.Θ.- Προμηθέας Πάτρας
(19:30): Π.Α.Ο.Κ.- Παναθηναϊκός
(21:00): Ορφέας Νέου Σκοπού- Πανιώνιος
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(13/04):
Κ.Γ. ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ
(09:00): Μικτή Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.- Παναθηναϊκός
(10:15): Χ.Α.Ν.Θ.- Περιστέρι
(11:30): Άρης- Πανιώνιος
(12:45): Π.Α.Ο.Κ.- Κολοσσός Ρόδου
(14:00): Ορφέας Νέου Σκοπού- Προμηθέας Πάτρας

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ