Κατέκτησε τον τίτλο Νοτίου Ελλάδας ο Βασίλης Χρυσοχός!

Tον τίτλο του Πρωταθλητή Νοτίου Ελλάδας στην κατηγορία ΜΧ2 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος MotoCross πανηγυρίζει από την Κυριακή ο Βασίλης Χρυσοχός!

Ο αναβάτης της Λέσχης Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος» πήρε μέρος στον 5ο και τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος που έλαβε χώρα στο Αίγιο και έχοντας το προβάδισμα των έντεκα βαθμών πριν την έναρξη του, έπρεπε απλά να διατηρηθεί πάνω από τον Χρυσοβαλάντη Λαδούγη, ο οποίος καραδοκούσε.

Ο Βασίλης Χρυσοχός κατέκτησε την δεύτερη θέση και στα 2 σκέλη του αγώνα, έχοντας μάλιστα πρόβλημα στα φρένα, γεγονός που του έδωσε και την πρωτιά στην τελική βαθμολογία, καθώς συγκέντρωσε 198 βαθμούς, έναντι 197 βαθμών του Χρυσοβαλάντη Λαγούδη Ε.ΔΙ.Λ., ο οποίος επικράτησε και στα δύο σκέλη.

Πρόκειται για μια μεγάλη επιτυχία τόσο για τον ίδιο, όσο και για τον σύλλογο του Ίκαρου, ο οποίος φέτος κατέκτησε δύο τίτλους σε πανελλήνιο επίπεδο, με τον Φραγκίσκο Ζούνη στην κατηγορία ΜΧ2Τ και προχθές τον Χρυσοχό, ενώ και οι υπόλοιποι αναβάτες που πήραν μέρος στα πρωταθλήματα, πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις κατά τη διάρκεια της σεζόν. Μάλιστα η Λέσχη Μοτοσυκλέτας Ρόδου «Ίκαρος» κατέλαβε την Τρίτη θέση στη γενική κατάταξη σωματείων της Αθλητικής ΜΟΤοσυκλεστικής Ομοσπονδίας Ελλάδας.

Τον Βασίλη Χρυσοχό στήριξαν οι: Καφενείο ΣΤΕΛΑΡΑΣ, ARGO ΨΑΡΟΜΠΑΣ, “ΝΙΚΟΛΑΣ” Ο ΨΑΡΑΣ, Κρεοπωλείο ΦΩΣ, Πρωινό CAFE, ZAMAGIAS MOTO, ΥΔΡΟΚΑΛ service, ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ stores ΜΠΟΓΙΕΣ.