Με την συμμετοχή πολλών ομάδων θα διεξαχθεί και φέτος το 5ο διεθνές τουρνουά ποδοσφαίρου που διοργανώνουν οι Ιππότες, στην μνήμη των γονέων του Γιώργου Δανά, Στέργου και Ελπίδας.
Η οργανωτική επιτροπή του τουρνουά ανακοίνωσε το πρόγραμμα της διοργάνωσης, το οποίο είναι το ακόλουθο, σε όλες τις αναπτυξιακές ηλικίες:
«Παρακαλούνται οι ομάδες που συμμετέχουν στο 5ο τουρνουά των ΄΄Ιπποτών Παλαιάς Πόλης΄΄, να βρίσκονται την Τετάρτη 11/4/2018, στις 19:30 το απόγευμα, στο δημοτικό στάδιο Ρόδου, όπου θα πραγματοποιηθεί και η έναρξη του 5ου τουρνουά των ΄΄Ιπποτών Παλαιάς Πόλης΄΄.
Επίσης, μετά από απόφαση των διοργανωτών του τουρνουά, σε όλα τα γήπεδα που θα γίνονται αγώνες, θα υπάρχει ειδικά διαμορφωμένος χώρος για να μπορούν οι γονείς, οι κηδεμόνες αλλά και οι απλοί θεατές, να φέρνουν τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, τα οποία κατά τη λήξη του τουρνουά θα δοθούν στην ενορία του Αγίου Παντελεήμονα Παλιάς Πόλης για διανεμηθούν με τη σειρά του σε άπορες οικογένειες.
Τέλος, φέτος, για πρώτη φορά, η έναρξη, η λήξη και οι τελικοί όλων των κατηγοριών, θα μεταδοθούν ζωντανά τηλεοπτικά, μέσα από το xxsports.org και το football-academies.gr.
Η επιτροπή διαχείρισης του 5ου τουρνουά ΄΄Ιπποτών Παλιάς Πόλης΄΄».
ΕΦΗΒΙΚΟ:
Α’ Όμιλος: Β’ Όμιλος:
Galatasaray Πανιώνιος
Καλυμνιακός Σύρος
Α.Ε.Ρ. Αφάντου Αθλοπαιδιές Κω
Χερσόνησος Ποσειδών Καρπάθου
12 Απριλίου – Δημοτικό Στάδιο Ρόδου:
14:00: Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Χερσόνησος
15:30: Galatasaray – Καλυμνιακός
17:00: Πανιώνιος – Σύρος
18:30: Αθλοπαιδιές Κω – Ποσειδών Καρπάθου
13 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
14:00: Αθλοπαιδιές Κω – Σύρος
15:30: Ποσειδών Καρπάθου – Πανιώνιος
17:00: Galatasaray – Α.Ε.Ρ. Αφάντου
18:30: Καλυμνιακός – Χερσόνησος
14 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
10:00: Galatasaray – Χερσόνησος
11:30: Πανιώνιος – Αθλοπαιδιές Κω
13:00: Καλυμνιακός – Α.Ε.Ρ. Αφάντου
14:30: Σύρος – Ποσειδών Καρπάθου
Ημιτελικοί – Γήπεδο Χάλκης:
16:30: Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον 2ο του 2ου ομίλου
18:00: Β’ Ημιτελικός – ο 2ος του 1ου ομίλου με τον 1ο του 2ου ομίλου
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 13:00 – Γήπεδο Ιαλυσού
ΠΑΙΔΙΚΟ – 2004 – 2005:
Α’ Όμιλος: Β’ Όμιλος: Γ’ Όμιλος:
Πανιώνιος 1 Πανιώνιος 2 Ιάλυσος 2
Ποσειδών 1 Ποσειδών 2 Βαθύ
Α.Ε. Κως Αργοναύτες Πάνθηρες
Ιάλυσος 1 Νίκη Ρόδου Χάλκη
12 Απριλίου – Γήπεδο Χάλκης:
11:00: Ιάλυσος 2 – Βαθύ
12:30: Ποσειδών 2 – Αργοναύτες
14:00: Ιάλυσος 1 – Ποσειδών 1
15:30: Πανιώνιος 1 – Α.Ε. Κως
17:00: Πανιώνιος 2 – Νίκη Ρόδου
18:30: Πάνθηρες – Χάλκη
13 Απριλίου – Γήπεδο Ιαλυσού:
11:00: Χάλκη – Βαθύ
12:30: Ιάλυσος 2 – Πάνθηρες
14:00: Νίκη Ρόδου – Αργοναύτες
15:30: Πανιώνιος 1 – Ποσειδών 1
17:00: Πανιώνιος 2 – Ποσειδών 2
18:30: Α.Ε. Κως – Ιάλυσος 1
14 Απριλίου – Γήπεδο Ιαλυσού:
9:00: Ιάλυσος 2 – Χάλκη
10:30: Αργοναύτες – Πανιώνιος 2
12:00: Πανιώνιος 1 – Ιάλυσος 1
13:30: Νίκη Ρόδου – Ποσειδών 2
15:00: Ποσειδών 1 – Α.Ε. Κως
16:30: Πάνθηρες – Βαθύ
Ημιτελικοί – Γήπεδο Ιαλυσού:
Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) του βαθμούς, β) διαφορά τερμάτων και γ) καλύτερη επίθεση.
18:00: Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο
19:15: Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 11:30 – Γήπεδο Ιαλυσού

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ – 2006 – 2007:
Α’ Όμιλος: Β’ Όμιλος: Γ’ Όμιλος:
Χερσόνησος Ποσειδών 1 Ιαπετός
Ποσειδών 2 Πάνθηρες 1 Πάνθηρες 2
Α.Ε. Κως Α.Ε.Ρ. Αφάντου Βελής
Νίκη Ρόδου Αργοναύτες Αστέρας Παστίδας

12 Απριλίου:
16:10: Χερσόνησος – Α.Ε. Κως : Γήπεδο 1
16:10: Ποσειδών 1 – Αργοναύτες: Γήπεδο 2
17:20: Ιαπετός – Πάνθηρες 2 : Γήπεδο 1
17:20: Ποσειδών 2 – Νίκη Ρόδου: Γήπεδο 2
18:30: Πάνθηρες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου: Γήπεδο 1
18:30: Βελής – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 2
13 Απριλίου:
16:10: Χερσόνησος – Ποσειδών 2: Γήπεδο 1
16:10: Ποσειδών 1 – Πάνθηρες 1: Γήπεδο 2
17:20: Α.Ε. Κως – Νίκης Ρόδου: Γήπεδο 1
17:20: Αργοναύτες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου: Γήπεδο 2
18:30: Ιαπετός – Βελής: Γήπεδο 1
18:30: Πάνθηρες 2 – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 2
14 Απριλίου:
13:30: Ποσειδών 2 – Α.Ε. Κως: Γήπεδο 1
13:30: Χερσόνησος – Νίκη Ρόδου: Γήπεδο 2
14:40: Ποσειδών 1 – Α.Ε.Ρ. Αφάντου: Γήπεδο 1
14:40: Ιαπετός – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 2
15:50: Πάνθηρες 1 – Αργοναύτες: Γήπεδο 1
15:50: Πάνθηρες 2 – Βελής: Γήπεδο 2
Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) του βαθμούς, β) διαφορά τερμάτων και γ) καλύτερη επίθεση.
18:45: Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο : Γήπεδο 1
18:45: Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου: Γήπεδο 2
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 10:00 – Γήπεδο Ιαλυσού

Προτζούνιορ – 2010 – 2011 – Γήπεδο Παστίδας:
12 Απριλίου:
13:00: Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Ιππότες Παλιάς Πόλης: Γήπεδο 1
13:00: Πάνθηρες – Ιάλυσος: Γήπεδο 2
13:00: Βελής – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 3
13 Απριλίου:
13:00: Αστέρας Παστίδας- Ιππότες Παλιάς Πόλης : Γήπεδο 1
13:00: Βελής – Ιάλυσος: Γήπεδο 2
13:00: Πάνθηρες – Α.Ε.Ρ. Αφάντου: Γήπεδο 3
14 Απριλίου:
11:00: Ιππότες Παλιάς Πόλης – Βελής: Γήπεδο 1
11:00: Πάνθηρες – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 2
13:00: Ιάλυσος – Α.Ε.Ρ. Αφάντου: Γήπεδο 3
Τζούνιορ – 2008 – 2009 – Γήπεδο Παστίδας:
Α‘ Όμιλος: Β’ Όμιλος: Γ’ Όμιλος:
Πανιώνιος Χερσόνησος Ιππότες Παλιάς Πόλης
Ιάλυσος 1 Πάνθηρες Ιάλυσος 2
Βελής 1 Α.Ε.Ρ. Αφάντου Βελής 2
Αστέρας Παστίδας Νίκη Ρόδου
12 Απριλίου:
14:00: Βελής 2 – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 1
14:00: Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Νίκη Ρόδου: Γήπεδο 2
14:00: Ιάλυσος 2 – Ιππότες Παλιάς Πόλης: Γήπεδο 3
15:10: Πανιώνιος – Ιάλυσος 1: Γήπεδο 1
15:10: Χερσόνησος – Πάνθηρες: Γήπεδο 2
13 Απριλίου:
14:00: Ιάλυσος 1 – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 1
14:00: Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Χερσόνησος: Γήπεδο 2
14:00: Ιάλυσος 2 – Βελής 2: Γήπεδο 3
15:10: Πανιώνιος – Βελής 1: Γήπεδο 1
15:10: Νίκη Ρόδου – Πάνθηρες: Γήπεδο 2
14 Απριλίου:
11:00: Πανιώνιος – Αστέρας Παστίδας: Γήπεδο 1
11:00: Α.Ε.Ρ. Αφάντου – Πάνθηρες: Γήπεδο 2
11:00: Βελής 2 – Ιππότες Παλιάς Πόλης: Γήπεδο 3
12:10: Βελής 1 – Ιάλυσος 1: Γήπεδο 1
12:10: Χερσόνησος – Νίκη Ρόδου: Γήπεδο 2
Στην ημιτελική φάση περνάνε οι τρεις πρώτοι και ο καλύτερος δεύτερος, με βάση α) του βαθμούς, β) διαφορά τερμάτων και γ) καλύτερη επίθεση.
17:30: Α’ Ημιτελικός – ο 1ος του 1ου ομίλου με τον καλύτερο 2ο : Γήπεδο 1
17:30: Β’ Ημιτελικός – ο 1ος του 2ου ομίλου με τον 1ο του 3ου ομίλου: Γήπεδο 2
Τελικός – Κυριακή 15 Απριλίου – 10:00 – Γήπεδο Ιαλυσού

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ