Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 14η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 12η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Για τον 1ο όμιλο, η πρωτοπόρος Α.Ε. Κατταβιάς θα υποδεχθεί τον Άγιο Ισίδωρο, με διαιτητή τον Αντωνά και βοηθούς τους Μπέκα και Λάζο.
Για τον 2ο όμιλο, ο Απόλλωνας Καλυθιών θα αντιμετωπίσει τον Δαμάγητο με διαιτητή τον Καραγιάννη και βοηθούς τους Τσέτσο και Ράδο, ενώ ο Ευκλής θα φιλοξενηθεί από την Αναγέννηση Έμπωνα με διαιτητή τον Παπαβασιλείου και βοηθούς τους Μπερδεμπέ και Ορφανό.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
14η αγωνιστική
Σάββατο

● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ορφέας- Χάλκη
Διαιτητές: Δουλγέρης, Ζαννετίδης, Κουλουρίδης
Παρ. διαιτησίας: Κατσιδώνης
Παρ. αγώνα: Παλαιολόγος
Κυριακή
● Ε.Α.Κ. 3:00μ.μ.
Α.Ε. Κατταβιάς- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Αντωνάς, Μπέκας, Λάζος
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
● Φάνες 3:00μ.μ.
Ακουσίλαος- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Ορφανός, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Καππάκας
Ρεπό: Διγενής
2ος όμιλος
14η αγωνιστική
Σάββατο

● Απόλλωνα 3:00μ.μ.
Αναγέννηση Έμπωνα- Ευκλής
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Μπερδεμπές, Ορφανός
Παρ. διαιτησίας: Ζανεττής
Παρ. αγώνα: Κάππας
Κυριακή
● Κοσκινού 12:45
Κύπρος- Πολυβώτης
Διαιτητές: Κυρίτσης, Μπάρκας, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Σταυριανός
Παρ. αγώνα: Στεργάκης
● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Α.Ε. Αδελφοσύνης- Αθλέτικο Αφάντου
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Γιακουμάκης, Ροδίτης
Παρ. διαιτησίας: Ερωτόκριτος
Παρ. αγώνα: Κυπραίος
● Καλυθιές 3:00μ.μ.
Απόλλωνας Καλυθιών- Δαμάγητος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Τσέτσος, Ράδος
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
● Ε.Α.Κ. 6:00μ.μ.
Πολύστρατος- Ιππότες
Διαιτητές: Παπακωνσταντίνου, Διακοφιλιππής, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Κατταβενός
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Ρεπό: Ευαγόρας
Όμιλος Νήσων
12η αγωνιστική
Κυριακή

● Ζηπάρι 12:00
Αναγέννηση Ασφενδιού- Ανταγόρας
Διαιτητές: Καραμούτας, Αλέκος, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Λάκκι 12:30
Α.Ε. Λέρου- Α.Ο. Δικαίου
Διαιτητές: Ωραιόπουλος, Βουλγαράκης, Γεωργιτσόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Χατζηγεωργίου
● Κάλυμνος 1:30μ.μ.
Καλυμνιακός- Α.Ο. Βαθύ
Διαιτητές: Μπρεσιάκας, Πατσιαούρας, Μαυρίδης
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Καραγεωργίου
● Κέφαλος 3:00μ.μ.
Νικαγόρας- Α.Ε. Κω
Διαιτητές: Δημαράκης, Αλέκος, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Σημαντηράκης

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ