Β’ Κατηγορία: Ακόμα σκοράρει ο Α.Σ. Τήλος

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Α.Σ. Τήλος, καθώς επικράτησε με το εντυπωσιακό σκορ 8-0 του Εθνικού Αρχίπολης, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας στον 1ο όμιλο.
Το παιχνίδι δεν χρίζει ιδιαίτερης κριτικής, αφού οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, μετουσιώνοντας σε γκολ τις περισσότερες από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Α.Σ. Τήλος να προηγείται με σκορ 2-0 με τέρματα που σημείωσε ο Ηρακλής Σακελλάρης ( 15ο και 32ο λεπτό).
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν ακόμα έξι τέρματα, διαμορφώνοντας το τελικό 8-0 με δράστες τους Μερκούρη Μόσχου ( 49ο λεπτό), Κώστα Σακελλάρη ( 54ο λεπτό), Γιώργο Αλιφέρη (57ο λεπτό), Ηρακλή Σακελλάρη (63ο λεπτό) και Μιχάλη Γερογιάννη (67ο και 78ο λεπτό).
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σάββας Τσοπανάκης, με βοηθούς τους Δημήτρη Σταυρούλια και Τσαμπίκο Μοσχάτο.
Α.Σ. Τήλος: Χατζηνικόλας, Χατζηφούντας, Ρούκο ( 64ο Δανιήλ ), Μόσχου (66ο Φιλακούρης), Οίκουτας, Χριστοφής, Γερογιάννης, Σακελλάρης Η., Σακελλάρης Κωσ. (56ο Αλιφέρης), Ανγκόλι, Οικονόμου.
Εθνικός Αρχίπολης: Στελλάς, Γκαρής, Τσακίρης, Κοσκινιώτης ( 59ο Ζααλούκ), Τζαβάρας, Ορφανός, Μπαδιεριτάκης, Καραγιάννης, Ξύπας (63ο Μακρής), Μόσχος, Μπόσινας.