Λίγα 24ωρα έχουν απομείνει για το πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που θα διεξαχθεί και φέτος στο ΣΕΦ μου τους κορυφαίους Έλληνες αθλητές και αθλήτριες να είναι παρόντες διεκδικώντας τουλάχιστον το ατομικό ρεκόρ.

Οι κορυφαίες επιδόσεις που έχουν καταγραφεί μέχρι στιγμής τόσο σε άνδρες όσο και σε γυναίκες, σε κάποια αγωνίσματα είναι καλές και σε κάποια άλλα μέτριες καθώς ακόμα τα μεγάλα ονόματα δεν έχουν αγωνιστεί. Οι περισσότερες από αυτές που έχουν καταγραφεί είναι πολύ πιθανό να καταρριφθούν με εξαίρεση το επί κοντώ όπου Φιλιππίδης, Στεφανίδη και Κυριακοπούλου θα αγωνίζονται στη Γαλλία και όχι στο ΣΕΦ, ενώ από το πανελλήνιο θα απουσιάσουν ακόμα, η Σκαρβέλη (ΗΠΑ) και η Δόση με τον Αναγνώστου (βαλκανικό). Την καλύτερη επίδοση στα 60 μέτρα γυναικών έχει η Ροδίτισσα Ραφαέλα Σπανουδάκη.

Οι κορυφαίοι μέχρι στιγμής στον κλειστό στίβο
Άνδρες
60μ. Παναγιώτης Τριβυζάς 6.68
200μ. Βαγγέλης Καΐκης 22.02
400μ. Γιάννης Λογοθέτης 49.32
800μ. Ανδρέας Δημητράκης 1:50.27
1.500μ. Κώστας Δρόσος 4:-5.67
3.000μ. Μάριος Αναγνώστου 8:31.64
5.000μ. βάδην Διονύσης Τόλιας 26:06.94
60μ. εμπόδια Κώστας Χίντας 8.09
Ύψος Κώστας Μπανιώτης 2.25μ.
Επί κοντώ Κώστας Φιλιππίδης 5.78μ.
Μήκος Μίλτος Τεντόγλου 7.93μ.
Τριπλούν Μανόλης Μακρής 15.81μ.
Σφαιροβολία Νίκος Σκαρβέλης 19.71μ.

Γυναίκες
60μ. Ραφαέλα Σπανουδάκη 7.34
200μ. Ειρήνη Βασιλείου 24.25
400μ. Ίριδα Γεράση 56.53
800μ. Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου 2:08.53
1.500μ. Αθηνά Κοΐνη 4:33.45
3.000μ. Δάφνη Λαβασά 10:02.57
3.000μ. βάδην Κυριακή Φιλτισάκου 14:17.49
60μ. εμπόδια Ελισάβετ Πεσιρίδου 8.24
Ύψος Παναγιώτα Δόση 1.80μ.
Επί κοντώ Κατερίνα Στεφανίδη 4.71μ.
Μήκος Βούλα Παπαχρήστου 6.29μ., Λίλη Αλεξούλη 6.29μ.
Τριπλούν Βούλα Παπαχρήστου 14.25μ.
Σφαιροβολία Σταματία Σκαρβέλη 17.77μ.

Το πρόγραμμα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος στίβου:

Α΄ ΗΜΕΡΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ ΟΡΙΟ
09:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 15,00μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 14,50μ.
09:30 60μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 1    
09:50 60μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές  
10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1οΓκρουπ 3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1οΓκρουπ 2,05μ.
10:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 2    
10:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2οΓκρουπ 3,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2οΓκρουπ 2,05μ.
11:00 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές  
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 12,60μ.
11:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές  
11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 3    
12:40 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές  
13:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟ 4    

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
17:15 3.000μ. Βάδην ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:20 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:40 5.000μ. Βάδην ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:30 60μ. ΠΚ Α΄ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:35 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:36 60μ. ΠΚ Α΄ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:45 60μ. ΠΠ Α΄ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
18:51 60μ. ΠΠ Α΄ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ**
19:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 ΑΛΜΑ ΣΕ ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
19:10 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:16 60μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:31 60μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:46 400μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:55 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:01 400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
20:10 1.500μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:20 1.500μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

** θα μετέχουν οι 16 καλύτερες επιδόσεις κλειστού στίβου Πανελλαδικά από 1.1.18 έως  5.02.18, με την προϋπόθεση η επίδοση να έχει επιτευχθεί με την παρουσία Ηλεκτρονικής Χρονομέτρησης (Φώτο – φίνις).

 

Β΄ ΗΜΕΡΑ : ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2018

ΠΡΩΪΝΌ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ ΟΡΙΟ
10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 5,80μ.
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής 13,00μ.
ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/1οΓκρουπ 4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/1οΓκρουπ 1,70μ.
60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές  
10:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής/2οΓκρουπ 4,60μ.
ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Αγώνας Επιλογής/2οΓκρουπ 1,70μ.
10:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές  
10:35 800μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές  
11:15 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές  
11:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ Αγώνας Επιλογής 7,30μ.
11:35 60μ. με Εμπόδια ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1    
11:50 200μ. ΑΝΔΡΩΝ Προκριματικές Σειρές  
12:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2    
12:45 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ Προκριματικές Σειρές  
13:15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3    
13:30 60μ. με Εμπόδια ΕΠΤΑΘΛΟ 5    
14:30 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΕΠΤΑΘΛΟ 6    
14:30 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4    

 

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

ΩΡΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΙΔΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:00 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:15 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:25 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
16:30 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
16:45 3.000μ. ΑΝΔΡΩΝ 3η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:00 3.000μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η  ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
17:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:25 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
17:30 1000μ. ΕΠΤΑΘΛΟ 7  
17:45 800μ. ΠΕΝΤΑΘΛΟ5  
17:55 60μ. με Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 60μ. με  Εμπόδια ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ
18:20 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:27 60μ. με Εμπόδια ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:35 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:41 200μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:50 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
18:56 200μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:05 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:12 800μ. ΑΝΔΡΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:25 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:32 800μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ
19:40 4Χ400μ. ΑΝΔΡΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ
20:05 4Χ400μ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

 

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ