Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας, που αφορούν την 10η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 7η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Για τον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Ορφέας θα φιλοξενηθεί από τον Απόλλωνα Απολλώνων, με διαιτητή τον Αντωνά και βοηθούς τους Ορφανό και Θεοδωρή, ενώ για τον 2ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Αστέρας Μασάρων θα υποδεχθεί τον Ευκλή, με διαιτητή τον Τσοπανάκη και βοηθούς τους Σαρρή και Τσιβίτη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
10η αγωνιστική
Κυριακή

• Απόλλωνα 2:45μ.μ.
Απόλλωνας Απολλώνων- Ορφέας
Διαιτητές: Αντωνάς, Ορφανός, Θεοδωρής
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Κάππας
• Γ. Χάλκης 2:45μ.μ.
Α.Σ. Χάλκης- Ηρακλής Λάρδου
Διαιτητές: Κάζας, Διακοφιλιππής, Αχιολάς
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Δελαπόρτας
• Ε.Α.Κ. 4:30μ.μ.
Ευαγόρας- Ακουσίλαος
Διαιτητές: Σπάρταλης, Καραγιάννης, Καλκαβούρας
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
• Ε.Α.Κ. 8:00μ.μ.
Α.Ο. Σύμης- Άγιος Ισίδωρος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Σπάρταλης, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Διαμαντέας
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
Παρασκευή 12/1
• Θεολόγος 2:00μ.μ.
Δαμάγητος- Α.Σ. Τήλος
Ρεπό: Νηρέας
2ος όμιλος
10η αγωνιστική
Κυριακή

•Παστίδα 2:45μ.μ.
Δήμητρα Δαματριάς- Πολύστρατος
Διαιτητές: Πατσιόπουλος, Αναστασοπούλου, Γιαννούλης
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Σταυριανός
• Μάσαρη 2:45μ.μ.
Αστέρας Μασάρων- Ευκλής
Διαιτητές: Τσοπανάκης, Σαρρής, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Χατζηνικόλας
Παρ. αγώνα: Δημητράς
• Κοσκινού 2:45μ.μ.
Ατρόμητοι Ρόδου- Ιππότες
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Ροδίτης, Δημητριάδης
Παρ. διαιτησίας: Λάμπρου
Παρ. αγώνα: Μάλτας
• Άγιοι Απόστολοι 2:45μ.μ.
Κύπρος- Άγιος Γεώργιος
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Κουλιυρίδης, Αυγενικού Θ.
Παρ. διαιτησίας: Ερωτόκριτος
Παρ. αγώνα: Καππάκας
Δεν ορίστηκε
• Α.Ε. Αδελφοσύνης- Αθλέτικο Αφάντου
Ρεπό: Πολυβώτης
Όμιλος Νήσων
7η αγωνιστική
Κυριακή

• Βαθύ 12:45
Α.Ο. Βαθύ- ΠΑΟΚ Κω
Διαιτητές: Καραμούτας, Μαυρίδης, Κίνας
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
• Ζηπάρι 1:15μ.μ.
Α.Ο. Αθλοπαιδιών- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Τονίδης, Αλέκος, Γιαμουζής
Παρ. διαιτησίας: Αργυρίου
Παρ. αγώνα: Μάμμης
• Πάτμος 2:45μ.μ.
Ξάνθος Πάτμου- Αναγέννηση Ασφενδιού
Διαιτητές: Πατσιαούρας, Κορώνης, Γεωργιτσόπουλος
Παρ. διαιτησίας: δεν ανακοινώθηκε
Παρ. αγώνα: Γιαμαίος
Τρίτη 9/1
• Ν.Σ. «Ανταγόρας» 1:00μ.μ.
Α.Ε. Κω- Α.Ε. Λέρου
Διαιτητές: Φραγκιαδάκης, Δημαράκης, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ