Ορίστηκαν από την ΕΠΣΔ οι διαιτητές και οι βοηθοί που θα «σφυρίξουν» τα παιχνίδια του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας και στους τρεις ομίλους, που αφορούν την 13η αγωνιστική στους δύο ομίλους της Ρόδου και την 11η αγωνιστική στον όμιλο Νήσων.
Την εκτός έδρας αναμέτρηση της πρωτοπόρου του 1ου ομίλου Α.Ε. Κατταβιάς με αντίπαλο τον Ακουσίλαο θα διευθύνει ο Λάζαρος Δουλγέρης, με βοηθούς τους Σταυρούλια και Μπερδεμπέ.
Το εκτός έδρας παιχνίδι του πρωτοπόρου του 2ου ομίλου Απόλλωνα Καλυθιών με αντίπαλο τους Ιππότες θα «σφυρίξει» ο Δημήτρης Ατσικνούδας, με βοηθούς τους Μπέκα και Τσιβίτη.
Αναλυτικά:
Β’ Κατηγορία
1ος όμιλος
13η αγωνιστική
Κυριακή

● Κρεμαστή 3:00μ.μ.
Χάλκη- Εθνικός Αρχίπολης
Διαιτητές: Γιαννουκάς, Μαυρουδής, Ράδος
Παρ. διαιτησίας: Πηδιάκης
Παρ. αγώνα: Μπάρκας
● Κοσκινού 3:00μ.μ.
Διγενής- Ορφέας
Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Βούλγαρη, Αναστασοπούλου
Παρ. διαιτησίας: Στέργου
Παρ. αγώνα: Κάππας
● Φάνες 3:00μ.μ.
Ακουσίλαος- Α.Ε. Κατταβιάς
Διαιτητές: Δουλγέρης, Σταυρούλιας, Μπερδεμπές
Παρ. διαιτησίας: Σακελλαρίδης
Παρ. αγώνα: Φραντζής
● Καλυθιές 3:00μ.μ.
Άγιος Γεώργιος- Νηρέας
Διαιτητές: Αντωνάς, Τσέτσος, Μοσχάτος
Παρ. διαιτησίας: Μίχας
Παρ. αγώνα: Καππάκας
Ρεπό: Α.Ο. Σύμης
2ος όμιλος
13η αγωνιστική
Κυριακή

● Αφάντου 3:00μ.μ.
Αθλέτικο Αφάντου- Δαμάγητος
Διαιτητές: Καραγιάννης, Ροδίτης, Μπάρκας
Παρ. διαιτησίας: Ορφανός
Παρ. αγώνα: Τσουκαλάς
● Ε.Α.Κ. 3:00μ.μ.
Ευαγόρας- Α.Ε. Αδελφοσύνης
Διαιτητές: Διακοφιλιππής, Αυγενικού Α., Ντόκος
Παρ. διαιτησίας: Ερωτόκριτος
Παρ. αγώνα: Ζωάννου
● Άγιοι Απόστολοι 3:00μ.μ.
Ιππότες- Απόλλωνας Καλυθιών
Διαιτητές: Ατσικνούδας, Μπέκας, Τσιβίτης
Παρ. διαιτησίας: Χρυσανθής
Παρ. αγώνα: Παυλούς
● Κοσκινού 6:00μ.μ.
Κύπρος- Πολύστρατος
Διαιτητές: Ράδος, Ορφανός, Παπαγιαννίδης
Παρ. διαιτησίας: Φουκάρας
Παρ. αγώνα: Παλαιολόγος
Τρίτη 7/2
● Νίσυρος 12:00
Πολυβώτης- Αναγέννηση Έμπωνα
Παρ. αγώνα: Ορσάρης
Ρεπό: Ευκλής
Όμιλος Νήσων
11η αγωνιστική
Κυριακή

● Ν.Σ. «Ανταγόρας» 12:00
Α.Ε. Κω- Αναγέννηση Ασφενδιού
Διαιτητές: Πατσιαούρας, Φραγκιαδάκης, Μπρεσιάκας
Παρ. διαιτησίας: Αλεξίου
Παρ. αγώνα: Φουρλής
● Βαθύ 12:30
Α.Ο. Βαθύ- ΠΑΟΚ Κω
Διαιτητές: Γιαμουζής, Μαυρίδης, Γεωργιτσόπουλος
Παρ. διαιτησίας: Φραγκίνης,
Παρ. αγώνα: Κασσάρας
● Λακκί 1:00μ.μ.
Α.Ε. Λέρου- Καλυμνιακός
Διαιτητές: Καραμούτας, Βουλγαράκης, Παγώνης
Παρ. διαιτησίας: Καστής
Παρ. αγώνα: Χατζηγεωργίου
● Πυλί 3:00μ.μ.
Α.Ο. Δικαίου- Νικαγόρας
Διαιτητές: Μπρεσιάκας, Πατσιαούρας, Αλέκος
Παρ. διαιτησίας: Βασιλείου
Παρ. αγώνα: Χατζηνικολάου

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ