Πρωταθλητής στο ανδρικό πρωτάθλημα ο Φοίνικας!

Τον τίτλο του πρωταθλητή Δωδεκανήσου πανηγύρισε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας ο οποίος έκανε το 8 στα 8 στο ανδρικό και πήρε δίκαια και άνετα την πρώτη θέση, οπότε και θα διεκδικήσει την άνοδο του μέσω των αγώνων μπαράζ στην Α2 Κατηγορία.

Το περασμένο Σάββατο 31/03/2018 ολοκληρώθηκε και τυπικά το πρωτάθλημα ανδρών Δωδεκανήσου. Στο τελευταίο παιχνίδι η Φλόγα δεν παρουσιάστηκε στο «Βενετόκλειο» και ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας γιόρτασε τον τίτλο.  Ο Α.Ε.Σ.Π. Φοίνικας θα συμμετέχει στα μπαράζ ανόδου τις τελευταίες μέρες του Απριλίου (πιθανότατα στη Σύρο) κόντρα στους πρωταθλητές Κυκλάδων και Χίου και ο νικητής στη συνέχεια θα παίξει με τους πρωταθλητές Αθηνών και Κρήτης. Η ομάδα του Νίκου Αντωνιάδη και φέτος ήταν μακράν η καλύτερη και πανηγύρισε δίκαια την πρώτη θέση, στήνοντας μία μικρή γιορτή στο «Βενετόκλειο».

Αήττητη η Τελχινίδα

Το 6 στα 6 έκαναν οι κορασίδες της Τελχινίδας, οι οποίες κέρδισαν με 3-1 σετ τον δεύτερο Φοίνικα και συνέχισαν την αήττητη πορεία τους στο τοπικό πρωτάθλημα. Μετά την… ισοφάριση από τον Φοίνικα, η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά, πάτησε… γκάζι και πήρε άνετα το 3ο και το 4ο σετ και μαζί τη νίκη.
Τα σετ: 25-13, 23-25, 25-15, 25-6
*Σήμερα στις 17:00 ο Ρ.Σ.Φ.Π. Τελχινίς υποδέχεται το Ροδίων Άθλησις.