Φοίβος: «Ο Μικκιού έπρεπε να είχε αποβληθεί»

Παράπονα από την διαιτησία του Αντώνη Παπαβασιλείου στο εκτός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου με αντίπαλο τον Διγενή, έχουν οι άνθρωποι του Φοίβου.
Οι Κρεμαστενοί εξέδωσαν ανακοίνωση διαμαρτυρίας, με την οποία στέκονται στην μη αποβολή του ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων Δημήτρη Μικκιού, ο οποίος ήταν και ο σκόρερ του τέρματος που έκρινε το αποτέλεσμα υπέρ των Κοσκινιατών με σκορ 2-1.
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Κύριοι του ΤΟΔ
Έως σήμερα δεν σας έχουμε απασχολήσει παρότι σε αρκετούς αγώνες έχουμε αδικηθεί και έχουμε ανεβάσει video με κάποιες από τις φάσεις που αδικηθήκαμε στο παρελθόν.
Χάσαμε βαθμούς από λάθη που τα θεωρήσαμε ανθρώπινα και τα περάσαμε αθόρυβα. Το πρωτάθλημα όμως κύριοι έχει φτάσει σε σημείο που δεν συγχωρούνται πλέον λάθη, διότι δεν υπάρχουν περιθώρια να καλυφθούν. Το Σάββατο ένα τέτοιο λάθος καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα. Ο ποδοσφαιριστής του Διγενή, Μικκιού μετά από αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Πεταυράκη δέχθηκε κίτρινη αντί κόκκινη και δεν έφτανε αυτό.
Σε δεύτερο μαρκάρισμά του στο 60ο λεπτό, του χαρίστηκε η δεύτερη κίτρινη από τον διαιτητή Παπαβασιλείου. Το να αγωνισθεί η ομάδα μας για 30 λεπτά με ποδοσφαιριστή παραπάνω μπορεί να σημαίνει πολλά, μπορεί όμως και τίποτα.
Το να σκοράρει όμως και να δώσει την νίκη στην ομάδα του ο ποδοσφαιριστής που έπρεπε να είχε αποβληθεί σίγουρα έχει επηρεάσει την έκβαση του αγώνα. Αν υπολογίσουμε τους βαθμούς που αφήσαμε στα Κοσκινού, αλλά και αυτούς που αφήσαμε στα Αφάντου, η υπόθεση πρωταθλητής θα είχε λήξει και τυπικά.
Ελπίζουμε πως δεν θα είναι οι διαιτητικές αποφάσεις αυτές που τελικά θα ανακηρύξουν τον φετινό πρωταθλητή. Ευχόμαστε καλό Πάσχα με υγεία σε όλο τον κόσμο».