Ο τοπικός Αθλητικός Όμιλος ΕΜΜ. & ΜΑΙΡ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ συνδιοργανώνει με την Ε.Α.Σ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου και προκηρύσσει την 1η  Εαρινή Συνάντηση Ρίψεων, αγώνα που θα διεξαχθεί, σύμφωνα με τη Γενική Προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ με τους παρακάτω όρους:

Τόπος- ημερομηνία διεξαγωγής:

Ρόδος: Σάββατο 3 Μαρτίου 2018- Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

  1. Ηλικίες:
Κατηγορία Έτος γεννήσεως
ΠΠ α΄ – ΠΚ α΄ (Κ16) 2003-2004
Π-Κ (Κ18) 2001-2002
Ε-Ν (Κ20) 1999-2000
Α-Γ 1998 & Μεγαλύτεροι

3.Αγωνίσματα:

Κατηγορία Ρίψεις
ΠΠΑ΄ – ΠΚΑ΄  Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός – Δισκοβολία
Π – Κ Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός – Δισκοβολία
Ε – Ν (Κ20)       Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός – Δισκοβολία
Α – Γ Σφυροβολία–-Σφαιροβολία-Ακοντισμός – Δισκοβολία

 

ΑΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΠΠΑ΄ ΠΚΑ΄
4 ΚΙΛΑ 3 ΚΙΛΑ
1 ΚΙΛΟ 1 ΚΙΛΟ
4 ΚΙΛΑ 3 ΚΙΛΑ
600 ΓΡΑΜ. 500 ΓΡΑΜ.
  1. Όργανα ρίψεων:

 

  1. Προσπάθειες

Οι προσπάθειες για όλα τα αγωνίσματα θα είναι 6.

8.Δικαίωμα συμμετοχής:

Κάθε σωματείο έχει δικαίωμα να δηλώσει απεριόριστο αριθμό αθλητών-τριών στα αντίστοιχα αγωνίσματα που περιλαμβάνονται στο πρόγραμμα, οι οποίοι μπορούν να αγωνιστούν σε όσα αγωνίσματα επιθυμούν, σύμφωνα με την κατηγορία που ανήκουν και με βάση τη Γενική προκήρυξη του ΣΕΓΑΣ Δεν επιτρέπεται η συμμετοχή εκτός συναγωνισμού για οποιονδήποτε αθλητή-τρια της κατηγορίας.

  1. Δηλώσεις συμμετοχής:

Τα σωματεία θα πρέπει να υποβάλουν ηλεκτρονικά τη δήλωση συμμετοχής τους για όλες τις κατηγορίες, έως τέσσερις (4) ημέρες πριν την διεξαγωγή των αγώνων, Τρίτη 28/2/2018 στο technicaldirector.segasdod@gmail.com.  Στους αγώνες οι συνοδοί θα πρέπει να έχουν μαζί τους τα δελτία των αθλητών ιατρικώς θεωρημένα για τους τελευταίους δώδεκα μήνες (12) μήνες,για να τα καταθέσουν στην γραμματεία των αγώνων (αίθουσα κλήσης). Οι συνοδοί προπονητές των συμμετεχόντων σωματείων, θα ενημερωθούν την προηγουμένη ημέρα των αγώνων για τη σειρά  που αγωνίζονται οι αθλητές/τριες που συμμετέχουν καθώς και για το οριστικό ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1ης ΕΑΡΙΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΡΙΨΕΩΝ  ΑΠΌ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ

ΕΜΜ&ΜΑΙΡ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ

 

ΩΡΑ ΡΙΨΕΙΣ
12:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ          ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
12:30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ          ΠΚΑ΄ – Κ – Ν – Γ
13:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ           ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
13:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ           ΠΚΑ΄ – Κ – Ν – Γ
14:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ         ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
14:30 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ         ΠΚΑ΄ – Κ – Ν – Γ
15:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ        ΠΠΑ΄- Π – Ε – Α
15:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ        ΠΚΑ΄ – Κ – Ν – Γ

 

*Σημείωση: Το ωρολόγιο πρόγραμμα δύναται να τροποποιηθεί ανάλογα με τον αριθμό τον συμμετοχών και το οριστικό θα ανακοινωθεί την επομένη ημέρα μετά το κλείσιμο των εγγραφών*

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ